| AndreiMarian12 a întrebat:

Salut, acum 6-7 luni m-am masturbat intr-o zi si dintr-o data mi s-a decalotat penisul cand ma masturbam, iar de frica am ridicat imediat in sus "pielea aceea". toate bune, Acum imi este foarte frica sa il decalotez din nou pentru ca am inteles ca poti face fimoza si parfimoza sau nu stiu ce.
Intrebarea mea este : credeti ca daca trag in jos de pielea accea pot pati ceva? ( v-am spus ca am mai tras odata si nu mi s-a intamplat nimic dar de frica am ridicat in sus ).

16 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Si tu de atunci n-ai mai verificat banana?
laughing

| AndreiMarian12 explică (pentru DeathIncarnate):

Ba da, ma masturbez de 2-3 - 4 ori pe saptamana doar ca nu trag pielea aceea in jos foarte mult

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a intelege ce se intampla intr-adevar cu penisul tau, afla ca acesta este unul normal din punct de vedere fiziologic, din moment ce poate fi decalotat (belit) cu usurinta fara sa intampini vreo piedica sa sa apara senzatii de usturime ori durere. Fiindca glandul (capul)poate fi decalotat se poate mentine igiena necesara prin spalarea zilnica cu apa si sapun. Pentru a intelege ca totul este cat se poate de normal acceseaza si vizioneaza urmatoarele filme educationale : Https://www.youtube.com/watch?v=bRlgTBoAXrQ;;; https://www.youtube.com/watch?v=NWaBToX5s90&t=44s;; https://www.youtube.com/watch?v=w_axxkgLHek;;; https://www.youtube.com/watch?v=bHwC3i5tXvQ;;; https://www.youtube.com/watch?v=fYSrH4xFz7I;;; https://www.youtube.com/watch?v=3Va08WdOFE0;;; Multa sanatatE!

| AndreiMarian12 explică (pentru corbulalbrosu):

Este normal ca atunci cand nu e in erectie sa fie tot capul acoperit de piele? Si cand intra in erectie sa se indeparteze pielea de pe aproape tot capul lui?

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns (pentru AndreiMarian12):

E normal deoarece penisul se alungeste la erctie dar pielea (preputul) nu

| mihai69 a răspuns (pentru AndreiMarian12):

Da, e perfect normal.

| mihai69 a răspuns:

Dacă s-a ridicat la loc fără probleme, o poți ridica și coborî ori de câte ori vrei. Dar cel puțin de două ori pe zi, și atunci să speli bine locul de dedesubt cu apă și săpun.

| AndreiMarian12 explică (pentru mihai69):

Dar este normal ca atunci cand penisul nu e in erectie toata pielea aceea sa fie pe capul lui? Si cand intra in erectie sa se indeparteze pielea de pe aproape tot capul?

| doctorandus a răspuns:

Depinde, daca ai probleme, treci pe la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Trage cu incredere, ca nu se intampla nimic.

| DaniTDCI a răspuns:

Fimoza e atunci cand nu poti decalota capul penisului, tu ai inteles fix invers.

| AndreiMarian12 explică (pentru DaniTDCI):

Da e ok, eu ma masturbez pana cand pielea ramane doar in partile capului penisului sa zic asa doar ca atunci cand trag de ea nu vrea sa coboare in jos.

| DaniTDCI a răspuns (pentru AndreiMarian12):

Mai fa "exercitii" din cand in cand cu decalotarea, se va mai largi putin de tot acel preput

| AndreiMarian12 explică (pentru DaniTDCI):

Si crezi ca nu pot patii nimic daca fortez putin pielea aceea in jos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi sa descoperi si tu ce porti intre picioare.

| Yon1470 a răspuns:

Nu,nu patesti nimic )))