| croix a întrebat:

Salut.
Acum aproximativ 2 saptamani am fost impreuna cu prietenul meu, dar nu am avut un contact sexual propriu-zis, ci doar ne-am,,jucat". In urma,, jocului" el a ejaculat, desi avea pantaloni, iar lichidul a trecut si mi-a patat si mie pantalonii, insa, imi este teama sa nu fi ajuns in chilotii mei, intrucat aveam pantaloni scurti, am fost deasupra lui cand a ejaculat si am simtit acea umezeala. Ar trebui, totusi, sa-mi fac griji cu privire la faptul ca as fi ramas insarcinata (sunt virgina, insa stiu ca acest lucru nu ar conta prea mult in astfel de situatii)?

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pantalonii lui au fost filtru pentru sperma lu. Deci, stai linistita, nu ai cum sa fii insarcinata.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca e posibil. Daca n-ati fi avut pantalonii pe voi, poate, dar asa nu.

| Danysan a răspuns:

Stai linistita si calmeaza-te. daca esti Virgina nu ai de ce sa iti faci griji.Himenul e facut si el cum un scop anume.Se adauga un alt detaliu important si anume ca sperma nu trece prin lenjerie cum cred marea majoritate.Simti acea umezeala dar e ca si cum ai filtra ceva printr-un tifon ai intels. Sper ca o sa stai mai linistita!

| BLeur a răspuns:

Dacă îţi vine menstruaţia REGULAT, nu ai nimic. Şi oricum, dacă ai spălat de săpun sau pur şi simplu ai spălat vaginul după nu ai cum să rămâi însărcinată. Dacă a existat contact sexual şi el a ejaculat în tine, abia atunci eşti însărcinată.

| croix explică (pentru BLeur):

Menstruatia deja mi-a intarziat o zi. Ma gandesc ca poate fi de la stres sau de la alti factori, intrucat mi s-ar parea imposibil sa raman insarcinata astfel, chit ca am simit acea umezeala. Chiar si asa, exista acea mica teama...

| BLeur a răspuns (pentru croix):

Dacă tot te gândeşti că eşti, poate fi şi de la stres.

| marinaa9 a răspuns:

Nu are cum, atat timp cat nu exista penetrare, nu-ti mai fa griji, am fost pusa intr-o situatie ca a ta si nu s-a intamplat nimic

| ionutzzC a răspuns:

Nicio o sanasa sa fi insarcinata happy

| Ubitzik a răspuns:

E imposibil sa ramai insarcinata. Mai ales ca nu ati avut un contact sexual

| Vanderbart a răspuns:

Dupa cum vad ca scrii am vaga impresie a ai 13-15 ani.No offence

| croix explică (pentru Vanderbart):

Si eu, conform a ceea ce ai raspuns, am vaga impresie ca nu prea ai trecut prin scoala ca sa inveti sa dai un raspuns corespunzator unei anumite cerinte. No offence.