| Kitty999 a întrebat:

Salut, ajutati-ma...pentru ca sa ma asigur ca nu sunt insarcinata, mai bien e ca sa fac o analiza de singe sau un USG?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mia exact este un test de sange numite gonadotrofina corionica umana, facut la minim 17-18 zile de la contactul sexual neprotejat, sau la 2-3 zile de intarziere a menstrei.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să ai încredere în testele de sarcină, pentru că, dacă îl faci atunci când trebuie și cum trebuie, testul îți va da rezultatul corect.
Numără 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat, și fă un test de sarcină, cu urina de dimineață (pentru acuratețe), sau 24 de zile, cu urina de peste zi.
Baftă!

| micutsa19 a răspuns:

Nu vad ce legatura are analiza la sange cu sarcina...fa'ti un test de sarcina e mai simplu si se gaseste in farmacii

| Kitty999 explică (pentru micutsa19):

Nu stiu de ce dar nu prea ma incredere eu in testele estea de sarcina...(((

| micutsa19 a răspuns (pentru Kitty999):

Atunci consulta un ginecolog

| corina27 a răspuns:

Cel mai simplu e sa iti cumperi un test de sarcina.o sa stii sigur daca esti sau nu.