| username20 a întrebat:

Salut all! Acum cateva zile am intretinut relatii sexuale cu prietena mea care are 15 ani si vreo 3-4 luni! Eu am 14 ani. Avand in vedere ca ea era virgina, mi se poate intampla ceva? Adica asta se poate numi infractiune? Vreau sa mentionez ca amandoi am fost de acord sa facem asta!

FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| DiazAndreea a răspuns:

Daca ati fost de acord sa faceti acest pas Nu este nicio infractiune mai ales ca amandoi sunteti minori. daca ati folosit prezervativ si nu o sa aveti vreo problema e ok, voi decideti varsta la care incepeti viata sexuala, nu este nicio limita in lege pentru asa ceva doar ca cele doua persoane trebuie sa fie de acord. bafta si protejati-va

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ramane secretul vostru nu patesti nimic

| DNSK a răspuns:

Copii fac sex..scolile-s pline. la 14 ani imi era rusine sa pronunt cuvantul sex! unde s-a ajuns in 10-12 ani.ce infractiune copilule? u faci sex si nu stii ce incalci, daca incalci? esti copil mah! joaca-te, traieste! va transformati toti in roboti pe zi ce trece si dati apoi vina pe sistem! sistemul voi il faceti cu mana voastra! nu pot sa cred ce aud zilnic de la voi..nu stiu daca mai poate salva careva situatia asta.

| username20 explică (pentru DNSK):

Ok. deci nu suport mesajele de genu'! ce *** sa ma joc la 14 ani? ai 80 de ani si esti nostalgic. astea sunt timpurile. daca nu faci sex pana la 15 ani spun ceilalti ca esti gay. deci asta e!

| DNSK a răspuns (pentru username20):

Las garda jos.k cine stie cum or fi ai nostri.

| BLeur a răspuns:

Saluut.

Infracţiune? laughing. Asta e viaţa voastră personală, nu are poliţia nici o treabă cu asta. Aţi fost de acord amândoi, e ok. Asta ar trebui să rămână între voi 2 şi să nu ziceţi la nimeni.cel puţin, nu acum. mai târziu peste ani, da. Dar acum, a fost prea devreme :-s, dar să rămână între voi. Nu se întâmplă nimic, stai liniştit. dacă nu ai ejaculat în ea şi aţi avut protecţie, sunteţi ok amândoi.

Baftă! :d.

Răspuns utilizator avertizat
| Manuellllaa a răspuns:

Dragule,da,ai putea patii ceva, insa ceva mai grav daca ai fi luat`o cu forta, ea n`ar fi vrut si daca ai fi fost tu major si ea minora, insa ati vrut amandoi si amandoi sunteti minori.Cum ar fi sa fac dragoste cu iubitul meu de 19 ani si sa pun aceasta intrebare? Daca nu as fi fost de acord da, corupere de minori, abuzare.Insa daca v-ati iubit...stai linistit

| timisoara a răspuns:

Daca ea depune plangere la politie, nu conteaza ca ea a fost de acord, si nu ai cum sa dovedesti asta.

| lavinutsa a răspuns:

Scoala de corectie scrie pe tine mai :*

| prrocuror a răspuns:

Nu! raspunzi penal de la 16 -17 ani..stai linistit..sunt la jandarmi ..este cu consimtamant.

| Emomicuts a răspuns:

E viata personala, legea nu interzice inceperea vietii sexuale cand esti minor, doar ca trebuie ca amandoi sa fiti de acord.