| RenesmeeLuv a întrebat:

Salut all!kissVoiam sa va intreb daca credeti ca o fata si un baiat pot fi cei mai buni prieteni? Si daca atunci cand legi o prietenie asa stransa cu un baiat, respectiv o fata inseamna ca e o chimie intre voi, iar lucrurile s'ar putea sa evolueze intr'o relatie? Sau nu e neaparat nevoie?[fiecare cu parerea >lui]Msbig grin

Răspuns Câştigător
| alina6344 a răspuns:

Buna`! Eu sunt fata si cel mai bun prieten al meu este un baiat`! Ne intelegem foarte bine de muulta vreme [ cam de 9-10 ani]. Partea cu,, lucrurile ar putea sa evolueze" depinde de amandoi`happy la noi doi de abia acum incepe sa evolueze relatie [ in sensu` de a fii ca iubiti] dar nu stim daca se va intamplablushing. Partea mai proasta ca sa zicem asa este faptul ca noi mergem peste tot impreuna : magazin, petreceri, concerte etc. si multa lume crede ca suntem impreuna`! Chiar parintii nostri au incercat la un moment dat sa ne lege`! dar nah`... eu ca fata: zic ca ma inteleg mult mult mai bine cu baietii decat fetele`! pentru ca multe fete dp ce le spui ceva te barfesc... dar baietii peste care am dat eu nu au facut asablushing

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu neaparat sa evolueze happy acum depinde happy ca daca esti fatasi ai un prieten baiat si iesiti mai tot timpul impreuna, va intelegeti bine, nici tu nu ai iubit si nici el nu are iubita, nu vad de ce nu ar evolua happy si se intampla sa fie mai mult decat prieteni
dar nu neaparat poti avea si un prieten baiat fara sa fie ceva mai mult intre voi decat o simpla prietenie happy

| JuLien a răspuns:

Nu e neaparat nevoie sa evolueze intr-o relatie... pot ramane doar la stadiul de prieteniewinking

| Angel_4471 a răspuns:

Da, se poate. De exemplu eu cu prietenul meu suntem impreuna de 2 ani. am fost prieteni mult timp si acum il consider ''cea mai buna prietena''

| cat_7753 a răspuns:

Se spune ca relatiile pornesc de la stranse prietenii. Poate fi adevarat sau nu.depinde de persoane si da o fata si un baiat pot fi cei mai buni prietenibig grin

| robert2000_8843 a răspuns:

Nu ma

| raluca_6175 a răspuns:

Chestia asta depinde foarte mult de fiecare persoana in parte, eu una nu prea cred in relatiile doar de prietenie intre un baiat si o fata, de obicei macar unul ajunge sa se indragosteasca dar mai sunt si exceptii.Depinde de multe chestii.

| Tanny4ka a răspuns:

Salut, in privinta la prietenie intre fata si baiat pot sa-ti spun ca in viata mea am avut 6 prieteni adevarti si toti au fost baieti da, desigur toata prietenia neaparat se transforma intr-o relatie, Ce aiure, si la urma am ramas fara nici un prieten. Asa ca daca intretii o relatie de prietenie cu o fata nu o pierde fiindca fara un prieten adevara este foarte greu.