| 4L3XaNdrUtZzZ a întrebat:

Salut am 12 ani si nu prea stiu cum sa vorbesc cu o fata care o plac, ma ajutati va rogsad!

Răspuns Câştigător
| bau0217 a răspuns:

Vorbeste cat se poate de natural, fara chestii de genul "ai o harta, pentru ca tocmai m-am pierdut in ochi tai". Totusi fa-i complimente si fa in asa fel incat sa pari cat mai misterios (asta le place fetelor). Evita cat mai mult "si ce mai zici/faci", daca ramai fara subiect pur si simplu nu mai vorbesti pana gasesti o intrebare. Daca vrei sa'i dai de inteles ca o placi uitate cat mai insistent la ea. In rest fa multe glumite pe seama ei (ai grija sa nu exagerezi) si fi calmhappy

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cu gura... dar să gândești ce vorbești cu ea, ca să nu îi spui prostii și ea să râdă de tine.

| KySyB3B3 a răspuns:

Deci sunt fata si cred ca fetele ar trebui sa raspunda la intrebari de genu.Deci in primul rand ma gandesc la ce mi'ar place mie.pai mi'ar place prima oara sa vorbesc cu o persoana dar sa nu insiste cu ceva.adica "ce mai faci, ce mai zici".un "ce faci" e ok love struckuitate la ea cum nu ai facut-o niciodata zambeste arata-i ce simti nu neaparat prin vorbe ci si prin fapte.cand ii spui ca o placi ar fi bine sa o intrebi fata in fata asta isi doresc toate.nu fi timid nu ai ce pierde.sunt sigura ca nu o sa te refuze,:XSucces