| Shido123 a întrebat:

Salut..am 13 ani si iubesc o fata de la mine din clasa dar ea nu ma baga in seama si..ma puteti ajuta cu ceva va rog frumos..Cum pot sa o fac sa se indragosteasca de mine?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce doresti tu de fapt este irealizabil si de obicei imposibil de realizat. Sentimentele de dragoste sau iubire nu pot sa apara decat in cazul in care exista o atractia sentimentala reciproca. Daca fata respectiva nu simte, nu are in sufletul si inima ei nicio senzatie/sentiment fata de persoana ta, orice ai face tu nu ii vei schimba impresile sau dorintele ei. S-ar putea ca ea sa fie indragostita la randul ei de un baiat insa fara sa o manifeste in public, de fata cu voi sau ceilalti colegi sau prieteni. Dragoste nu poate fi impusa oricat ne-am dori-o uneori. Sanatate!

| T0T a răspuns:

Nu ai cum, e clar că nu prezintă niciun interes pentru tine. Nu ai nicio șansă trezește-te la realitate.

| Muresan_Geo_1987 a răspuns (pentru T0T):

Daca se straduie putin gen se imbraca la moda, se da smecher pe langa ea, le spune nistor prieteni sa il ajute, gen sa ii faca vorba buna chiar are ceva sanse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa faci pe cineva sa se indragosteasca de tine. Incearca sa o bagi tu in seama si fa-o intr-un mod cat mai dragut. Sunt sanse mari sa se ataseze de tine. happy

| Muresan_Geo_1987 a răspuns:

Tipule, vezi daca se stie cu ceva prieten bun de al tau sau cu ceva vara/verisor sa faca o imagine buna despre tine. Eu, am avut noroc cu verisoara mea, era in clasa o fata de care imi placea si intr-o zi m-am dus cu autobuzul, cu verisoara si a venit colega aia a iei cu ea si mi-a facut cunostinta. Acum merge destul de bine cred ca ii place de mine si da, chiar mertge faza asta. Iti urez succes! Si daca nu ai ceva ruda incearca sa mergi pe drumul pe unde merge ea acasa si cam pe la final sa o iei in alta directie, taca tot faci asta de cateva ori poate poti deschide o conversati. (fa glume, o sa ajute)