| lexy_3694 a întrebat:

Salut, am 14 ani si am si eu o intrebare ce ma deranjeaza mult, va rog sa ma ajutati, caci e foarte important pentru mine.
Ascultati istoria mia...
Am inceput relatia noastra ca o simpla prietenie, il numiam frate, Stiam ca intre baiat si fata nu exista prietenie, si am avut dreptate, a doua oara cind veam vazut, el m-a sarutat, si de la acest sarut totul sa inceput, mi-a propus sa ma intilnesc cu el. Nu il luam in serios dar totusi am acceptat.
Peste un timp orecare a aparut problema în privinţa relatiilor sexuale, eu eu l-am respins... Dar il iubeam si mam intors la el, dar nu a tracut nici doua saptamini cum din nou a aparut problema relatiilor. Ne certam mult din aceasta cauza, dar il iubeam cu adevarat,
dar nu am stiut toata dreptatea despre el...
toat timpul acesta ce am fost impreuna, el avea o alta prietena, mi-a spus ca a terminat totul cu ea, dar ma mintit, ne mintea pe pe amindoua, nu am mai avut puteri sa rabd atita nedreptate...
si i-am propus sa raminem simpli prieteni. Dar el ma facea vinovata ca ne-am despartit.
Zilele aceste vorbeam ca fratele si sora, el imi povestea ca a avut act sexual cu o alta fata, ma jignit mult, dar am demonstrat ca nu-mi pasa,
Iar acum vrea ca sa ma intorc la el,
Nu stiu ce sa-i raspund, m-a facut sa sufar enorm, cum credeti m-a iubit cindva, caci eram fericita cu el,
AM NEVOE URGENT DE AJUTORUL VOSTRU! E FAORTE IMPORTANT PENTRU MINE...

Răspuns Câştigător
| valy07kdpv a răspuns:

Spune-i porcului sa o may faca o data cu respectyva si apoi sa may vyna sa te vada ce floare frumoasa pyerde
dal la sapun ca bayety sunt cu ghyotura

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca daca nu o faci cu el, te va presa foarte mult si pana la urma tot la despartire vei ajungesad, daca te-ar iubi nu te-ar stresa atata si nu s-ar certa mereu cu tine pe acest subiect, am trecut si eu prin chestii de astea, si pentru ca nu am facut sex cu el, mi-a dat papucii dupa un an de relatie, dar dei sufar ma bucur ca nu am acceptat ca asa e mult mai bine, nu merita sa suferi pentru el si nici sa continui relatia, parerea mea e sa il lasi sa umble cu cine vrea, fi indiferenta si nu ceda avansurilor lui, ca doar esti fata desteptawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Lasa-l in pace. Nu merita! Si apropo... daca tu ai 14 ani... si el incearca sa te convinga sa intretineti relatii sexuale e "corupere de minori". Daca vrei sa scapi de el spune-i asta mamei sau tatalui tau. Sunt sigura ca nu vor sta pe ganduri si vor face ceva in asa fel incat sa nu te mai caute baiatul acela. Mult succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fii fetita cuminte si stai in banca ta. Ai sa gasesti altul, la momentul potrivit.

| Betty18 a răspuns:

Nu trebuie sa te intorci la el caci nu merita... daca chiar tinea la tine nu insista sa intretineti relatii sexuale si nici de cum nu era cu alta.
astfel de baietii nu merita!

succes

| Tessy a răspuns:

Nu are rost sa te intorci la el.sad Stiu ca e greu pentru tine...
Oricum ai o varsta, iar el nu ti-o respecta, deci nu tine la tine.

O sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca, o sa te respecte, si atunci o sa fii intr`adevar fericita.

Succes!

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Aoleu da tu la 14 ani deja vrei sa-ti incepi viata sexuala.:o...mai bine concentreazate pe scoala.asculta-ma stiu ce zic...si eu sufeream dupe un prost care isi batea joc de mine...si l`am ignorat i-am dat ignor pe mess...si l`am uitat...si m`am concentrat mai mult pe scoala...asa ca nu te grabi...toate la timpu lor...winking

| Criiss16 a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat cred ca te-ar intelege, si nu cred ca te-ar stresa asa mult pe acel subiect.Nu te mai intoarce la el.Probabil daca ai sa te intorci la el, si ai sa faci sex cu el, o sa te lase.Deci mai bine stai cuminte.Sigur o sa gasesti un baiat care sa te iubeasca, sa te astepte pana cand vei fi pregatita si caruia poti sa-i oferi dragostea ta.

Succes!:*

| Mixed a răspuns:

Qm zice Cristi... o sa gasesti un baiat care sa merite...

in plus...la 14 ani nu esti pregatita din fizic nici moral pentru un act sexual...

nu te mai impaca cu el...winking stai cuminte ...nu merita! bafta

| maryana5 a răspuns:

Nu se termina lumea la un baiat... capu sus si inainte sunt o gramada de baietiwinking
sfatul meu e sa nu te intorc la el... adica ce baiat serios e el daca chiar se lauda ca a facut sex! sigur tipu' vrea sa ti-o traga... s-a dat singur de gol!
respingel! si spune-i ca totul s-a terminat intre voi! ori simpli prieteni ori 2 necunoscuti! pune-l sa aleagawinking
succeswinking happy
xoxo, mary peace sign

| muffin94 a răspuns:

Nu te merita.gandeste-te ca te-a mintit si te-a inselat nu are rost sa te intorci la el cum ai spus si tu te-a facut sa suferi enorm mai bine incearca sa-l uiti iesi in oras cu prietenele gaseste-ti o ocupatie ca sa nu-ti mai stea gandul la el, o sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa te aprecieze happy

| patricia_1074 a răspuns:

Nu-ti irosii viata alaturi de cineva care nu te-a apreciat niciodata! fa alte lucruri...distreaza-te...plimba-te...fa-ti prieteni...cunoaste si alta lume...asa vei da peste persoane care te vor ajuta mult mai mult...si vei cunoaste si baieti care sa te merite cu adevarat...intr-un cuplu nu sexul e ceea ce conteaza cel mai mult...asa nu-ti demonstreaza deloc ca te iubeste! ai grija de tine...si ascuta ce spun!

| alexuzha a răspuns:

Ce sa ai spui? nuuuu...auzi tu vrei sa imi spui mie ca iubesti la 14 ani hai sa fim seriosi ce iubire este aia la 14 ani? poate vrei sa spui ca tineai la el dar nu ca al iubeai! si hai sa ati ma spun cv intre baiat si fata poate exista prietenie dar eu cred ca intre tine si el nu avea cun sa fie o prietenie daca va placeati...si gandeste-te in felul urmator el te-a mintit acum sti ce merita sa nu mai fie cu nicuna dintre voi si gandeste-te ca vroia sa se culce cu tine... tu ce ai fi vrut?

| AdddriiiiiAaaaannnaaaa a răspuns (pentru alexuzha):

Hai si om mai vb. daca ai 14 nu inseamna ca nu potii simtii nimic pentru un baiat okey!? plus la asta o copila de 14 poate iubi mai bine decat una de 16-18!

| zuzushi a răspuns:

Da.cristi are dreptate. nu merita.
uite, si eu am patit ceva asemanator.
ma intelegeam ff bine cu un baiat... vorbeam zilnic cu el .in fine...toata lumea stia ca ne placem reciproc. el era mai timid, sau asa credeam toti ca e, eu la fel, sunt o persoana mai timida din fire si nu aveam tupeul sa ii spun ce simt pentru el...
totul parea perfect pana cand o prietena comuna mi a spus ca a vorbit cu el si ca de fapt el facuse un pariu cu unu ca sa si bata joc de mine. si de atunci a tot incercat sa ma ia peste picior... am plans ca proasta dupa el... apoi mi a trecut oh go on... mi am dat seama ca nu meritaoh go on

| LaR1sA a răspuns:

Scuze ca iti spun dar ai fi catalogata cea mai mare fraiera daca te'ai intoarce la el! Asa k refuza'l f frumos pentru ca e mai bine pentru tine!

| eu_4890 a răspuns:

Mey sincer...nu stiu am aceeasi varsta ca tine...si cu prietenul meu am patit l fel...pana l urma i am explicat ca nu sunt pregatita.si mai ales ca 14 ani este o varsta dificila...stai si clarificati sentimentele si nu face pasul acesta daca nu simti...ca s ar putea mai tarziu sa gasesti un baiat care sa tina foarte mult l tine si o sa vrei sa i daruiesti ce ai uh mai scump...deci nu te grabi... daca vrei sa mai vb da mi add l id asta dulcicasweety

sper ca te am ajutat macar un pic

te pup si ai grija ce faci...nu il lasa sa te manipuleze cand are chef

| alessya a răspuns:

O Doamne! inca te mai gandesti daca sa te intorci la el sau nu? :O Nu'mi vine sa cred. Doar n'oi fi atat de inconstienta. Normal ca ca nu ar trebui sa te intorci la el. Ai 14 ani. Esti prea mica pentru ati incepe viata sexuala mai ales cu un ipocrit ca asta. Daca te iubea sau daca macar tinea la tine nu tragea de tine si te astepta cat era nevoie. Nu'ti mai bate capu cu el. Baieti sunt la tot pasul. Vei mai cunoaste inca 10000 pe langa el. Pupy

| Mitss a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te impaci cu el daca te-a prostit...nu prea stiu ce sa mai zic. Si pentru ca ai suferit enorm nu ar trebui sa fi asa.Baieti sunt cu tona insa tu ai decat o inima care nu ar rezista sa fie inselata inca o data.
E la alegerea ta:*.

| sebastian_7562 a răspuns:

La aceasta poveste nu ai nevoie de sfaturi. decizia o iei tu. analizezi toate greselile lui, chiar si ale tale, iar la sfarsit iei tu o decizie. daca tii la el, daca tu simti ca el tine la tine... oricum... bafta si atat te sfatuiesc sa alegi cu inima in procent de 90% iar 10% cu creierul... daca sentimentele sunt puternice, adevarate si curate te asigur ca inima va face "treaba" si pentru creier. bafta. :* iubiti-va mult. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu vezi ca el urmareste doar sa "te arda" daca era de tine iti respecta dorinta si astepta pana erai si tu pregatita nu? Si mai ales nu se lauda in fata ta cu "cu cat de gigolo e". Nu e de tine fato lasa-l esti tanara, probabil frumoasa ai toata viata inainte fii un pic mai dura si gandeste-te de doua ori la ceea ce-ti doresti in viata.Si cine nu merita nu pune suflet parerea mea. Pupici si multa baftawinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu are varsta.

| redsummer a răspuns:

Mai exista o gramada de baietii pe lume.

| anonima91 a răspuns:

Nu merita sincer. o sa suferi mult... daca il iubesti incearca sa afli de la prietenii lui ce simte pentru tine...ca sa nu iti para rau... dar eu zic sa stai cuminte ...mai ales ca a mai fost cu alta fata inaintea ta nu ar ...fi asta o problema. dar nu trebuia sa te raneasca asa tare spunandu-ti asta...succes!

| luzy a răspuns:

Multi baieti vor asta de la o fata dar trebuie sa te gandesti ca in cele mai dese cazuri in relazti dupa `SEX` nu-mai continua nimic! relatzia se raceste etc! Chestia ca il iubesti, asta nu inseamana ca trebuie sa te lasi pe mana lui! ca p`urma sa rada de tine. Crede`ma ca daca tu accepti sa te culci cu el. te v-a lasa. Daca tu vrei sa-ti incepi viata sexuala de acum, de la varsta asta... e treaba ta! insa gandeste-te de 100 de ori inainte sa faci un lucru si mai ales lucrul pe care tu te gandesti sa-l faci! Sexul, in cuplu e doar a va cunoaste mai bine, dar ...se intampla sa iasa si urat! Virginitatea o ai doar o data in viata...pe cand baietii gasesti in toata lumea! Daca te iubeste si el. te accepta asa cum esti incearca si vorbeste cu el...tzineti o discutie legata pe tema qa tu nu esti pregatita si, ca va fi nevoit sa astepte ceva timp...Bafta! :*