| claudiu2246 a întrebat:

Salut,am 14 ani si nu mi-am decalotat penisul, ce as putea sa fac? Se rezolva si fara sa trag eu de el?

6 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Da nu ai incercat asa usurel sa incerci sa-l decalotezi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ti se decaloteaza deloc penisul inseamna ca ai fimoza intr-un anumit stadiu. O fimoza se poate trata cu un unguent care inmoaie piele preputului si prin miscari repetate se reuseste in final o decalotare completa. Cazurile de fimoze severe se rezolva chirurgical. In cazul in care nu se rezolva acum in tinerete, la maturitate vei avea disfunctionalitati chiar si esecuri in viata sexuala.

| mihai69 a răspuns:

Da, poți lăsa o fată s-o facă în locul tău. Ele abia așteaptă!

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l asa ca se decaloteaza el, cu timpul.

| claudiu2246 explică:

Si cat ar trebui sa astelt, pe net am citit ca pana la varsta de 14 ani ar fi trebuit sa fie gata

| claudiu2246 explică:

Am incercat, dar nu reusesc sa finalizez, fiindca incepe sa ma doara