| Matei91Andrei a întrebat:

Salut.Am 15 ani, si am o nelămurire.Capul penisului meu se decaloteaza, adica iese afara mai greut dar o face, adica daca am un contact sexual nu sunt probleme(am avut cateva acturi sexuale). Doar ca odata ce iese nu poate intra la loc, adica pielea ramane stransa ca si cum ar fi capul înăuntru si trebuie sa trag ea de el ca sa intre.Nu ma doare doar ca nu pot fi in stare sa f** o fata. Îmi e putin frica.

6 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Dupa cum descrii tu situatia,, adica daca am un contact sexual nu sunt probleme(am avut cateva acturi sexuale),, apoi mai spui,, doar ca nu pot fii in stare sa f** o fata? Îmi e putin frica. Deci rezulta ca nu esti sincer si ca NU ai avut tu nici un act sexual asa ca sa primesti un raspuns ca sa fii ajutat fii sincer in intrebarea care o pui aici sau ori unde!- Ai fimoza si trebuie sa te adresezi unui medic urolog in situatia in care esti nu poti intretine relatii sexuale!

| Matei91Andrei explică (pentru epurasu):

Nu am fimoza, iese capul doar ca intra greu inapoi si fortat pentru ca nu este destul de larga pielea.am folosit expresia aia findca este greu daca trebuie sa fortez eu pielea si nu intra natural

| Floridori a răspuns:

Daca pielea preputului ramane blocata si stranguleaza glandul, fiindu-ti greu sa o readuci la starea initiala, este vorba de parafimoza.

Consulta un urolog.

| Matei91Andrei explică (pentru Floridori):

Pot aduge pielea inapoi, doar ca putin fortat.Problema asta este, strangulează gatul doar ca trebuie sa trag de ea ca sa se largeasca puțin sa readuc inapoi.Ma gandesc ca poate nu era destul de ud sau nu stiu

| Floridori a răspuns (pentru Matei91Andrei):

Am inteles.
Daca asta se intampla numai cand penisul este in erectie, atunci este o fimoza usoara.
Poti ameliora situatia, exersand decalotarea si readucerea pielii preputului peste gland, facand aceste miscari in mod repetat, timp de cateva minute, cu penisul erect in fiecare zi, folosind si o crema hidratanta.Aceste lucruri vor imbunatati elasticitatea pielii preputului in timp, astfel incat sa ajungi sa rezolvi problema in totalitate la un moment dat.

| Anonimu7041 a răspuns:

Ai sigur o problema, cred ca fimoza dar nu vreau sa zic greșit.
Spune-i mamei tale și du-te la doctor, nu ai de ce să te rușinezi, se poate întâmpla și nu este ceva asa de grav.