| anonim_4396 a întrebat:

dacă mi am dat drumul in prezervativ, am stat 3 min și după am continuat fara, poate să rămână gravidă? Ciclul ii vine pe 6 și azi a fost actul,adică am făcut,mi am dat drumul,in prezervativ,am stat puțin,m-am șters,după am continuat fara și dupa mi l am pus,deci nu mi am dat drumul decât în prezervativ, există șansa să rămână?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate sa ramana imediat! Intotdeauna raman spermatozoizi neeliminati pe teava, care se scurg in vaginul fetei de cum este penisul reintrodus. Asta este greseala fatala a tuturor!
Acum este bine de stiu daca fata era in perioada fertila sau nu.

In cazul vostru acum:
Se pare ca de data asta a fost norocoasa si a scapat, pentru ca era in perioada nefertila, inainte de menstra cu 6 zile.
Nu luati pilula de a doua zi, ca-i inutila! Fata nu are cum ramane insarcinata acum, nu mai este in perioada fertila!

9 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Da, sunt sanse destule.
Si daca ramane, sa nu-ti treaca cumva prin cap sa o indemni sa faca avort. Cum ai stiut sa bagi asa sa inveti si sa tragi. De fapt asta este si scopul actului sexual, nu cel pe care-l crezi tu.

| Betty12345678 a răspuns:

Da,sunt sanse. Pilula de a doua zi si educatia sexuala sunt necesare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Betty12345678):

Nu, pilula de a doua zi chiar nu-i necesara in cazul acesta, si-ar da tot sistemul hormonal peste cap, luand ceva care oricum ar fi inutil, pentru ca nu mai era in perioada fertila, deci, nici o sansa sa ramana gravida.

| Betty12345678 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aha

| Betty12345678 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca metoda calendarului era eficienta multi dintre noi nu ne -am fi nascut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Betty12345678):

Metoda calendarului este de fapt foarte eficienta si usor de tinut, doar daca ai un ciclu perfect regulat si daca respecti cateva reguli simple. Eu sunt dovada vie a utilizarii acestei metode in 30 de ani de casnicie si doar 2 copii programati.

| Betty12345678 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa a zis si mama cand a vrut sa ma avorteze.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu e proasta deloc, dar mersi.

| dani95 a răspuns:

Nu nici o șansă dacă nu te-ai terminat în ea