| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o fata de care imi place mult. Are totusi o problema: a fost tradata si mintita de vreo alti 5 baieti inainte sa o cunosc eu. Nu mai are pic de incredere in ea si a zis ca nu va mai trece de stadiul doar prieteni niciodata. Chiar e hotarata sa isi creasca singura un copil in viitor. Vreo idee cum sa ajung la inima ei?

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Trebuie sa ii arati in timp ca poate avea incredere in tine. Trebuie sa nu o agresezi in nici un fel si sa ii fi alaturi in toate. Daca o tradezi, vin si eu cu AnimerGuy sa te imobilizez, ca sa te poata demonta in liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca toata lumea "o tradeaza" poate problema e la ea. Adica, ori e inapta pentru ca nu a inteles nimic din relatiile ulterioare si repeta aceleasi greseli, ori e cea mai ghinionista femeie, ori, cel mai probabil, te minte si tu ai pus botul. E hotarata azi sa isi creasca singura copilul, maine sau poimaine se razgandeste in functie de cine apare in viata ei, asta ti-o spun sigur. Femeile sunt cele mai nestatornice fiinte din univers, niciodata nu trebuie sa iei de bun ce "promit" ele ca vor face. Nu spun ca e vina lor sau ca ar minti, spun doar ca isi traseaza obiectivele in functie de starile de moment si nu in functie de imaginea de ansamblu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

are nevoie de timp pentru a căpăta încredere în tine. dacă simți ceva pentru ea, nu renunța.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, fii tandru, ai grija de ea! Acei baietii care au tradat-o pun pariu ca nu i-au oferit niciodata dragoste adevarata. Fii tu acela, invata sa fii mereu langa ea cand are nevoie de cineva, invit-o la un suc, vorbeste cu ea si fii deschis!

| eckblume a răspuns:

Ridica-i moralul! Ascult-o de cate ori are vreo problema.Incearca sa-i arati partea ta sensibila, astfel va vedea ca esti deosebit.

| ThePuffy a răspuns:

Da-i mai mult timp ca sa prinda incredere in tine, si daca spui ca o iubesti, astepti.

| JohnnySilverhand a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, spune-i ca o iubesti si ca nu o vei trada niciodata, dar posibil sa nu te creada, cand are probleme ajut-o si asculta ce are pe suflet, daca faci asta o sa stie ca poate sa aiba incredere in tine.
DACA O TRADEZI VIN DUPA TINE SI ITI RUP SPLINA, PICIOARELE, MAINILE, ABSOLUT TOT.

| Thuglife02 a răspuns:

Poate este un fel de vaduva neagra.

| BadGirl347 a răspuns:

Off treaba asta cu iubirea.O inteleg pe fata asa ca iti recomand sa ii spui sincer sentimentele tale si sa ii dai timp...mult. Nu incerca sa o faci geloasa, fi sincer, demonstreza-i ca o iubesti, nu fi obsedat sau gelos, incearca sa ii arati ca esti de incredere (daca esti, daca nu iti racomand sa te dai batut). Fii atent, ea poate e fragila si sensibila in momentul asta dar asta nu inseamna ca nu poate fi un cosmar daca nu ai intenti curate. Cel mai important: FII SINCER! Succes!