| Vasilica12345 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea de 2 ori intr-o noapte. Prima oara am facut-o protejat, tot bine si frumos. A2a oara am facut-o fara dar nu m-am sters extrem de bine pe penis. E posibil sa raman insarcinata dupa o chestie de genu? Tin sa precizez ca nu mi-am dat drumu in ea in niciunul din cazuri. Mc

Răspuns Câştigător
| Liquor a răspuns:

Buna.Uite, din ce am vazut pe aici nu ti-au fost prea multi de ajutor, eu tin sa te anunt ca un spermatozoid, poate traii in mediul in care traim si noi timp de 13 minute si cate-va secunde, daca vrei sa dureze mai mult, se baga la criogenizare si totul e ok>prietena ta nu va ramane gravida doar din atat.Trebuie sa`si dea si ea drumu, si tu in acelasi timp.Stati linistiti, nu s-a intamplat nimic.Va asigur.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca intre cele doua contacte sexuale ai urinat si te-ai spalat cu multa apa si sapun pe organele genitale, atunci riscul pentru al doilea contact sexual este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea ea. (stersul nu are nici o valoare).
Daca numai te-ai sters, riscul este cam dublu.

| giuly a răspuns:

Desigur, e foarte posibil să rămâi însărcinată dacă nu te ştergi pe penis.
să ne chemi la botez.

| Metempsihoza a răspuns (pentru giuly):

A mancat un 'a', parca nu gresim toti oh go on

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Deci...intrebarea asta e formulata foarte aiurea.Mai intai zici ca ai facut-o cu prietena de 2 ori din care se intelege ca esti baiat, apoi zici daca e posibil sa raman insarcinata...deci leai incurcat de leai facut praf.

| ccriss a răspuns:

Pai pff nasoala treaba. In primul rand in timpul actului sexual poti elimina anumit lichid care poate creea o sarcina. NU e bine sa o faci neprotejat.Api si chestia cu stersu. Spune-i sa ia niste pastile contraceptive daca nu au trecut 24 de ore dar sunt si anumite pastile care se pot lua in primele 5 zile.cauta pe net ca nu mai stiu exact. Asta pentru linistea voastra. Daca nu stati cu emotii pana cand ar trebui sa-i vina ciclul

| Lore14785 a răspuns (pentru ccriss):

Sa dea naiba de nu m-am saturat sa va aud pe toti cu lichidu masii... daca tot te lasa lichidu ala insarcinata de ce mama naibi mai exista sperma in definitiv? eu am avut contacte sexuale de multe ori neprotejate si uite ca au trecut ani si nu am bebe :*

| Vasilica12345 explică (pentru ccriss):

Sunt baiat. Am mancat un "a" wow. Cat haz de necaz. Vroiam sa spun ca a durat ceva timp intre cele 2 contacte sexuale. Cam vreo 3 ore. Spui ca e posibil sa ramana insarcinata? A trecut cam 10 zile de atunci si na nu are greturi sau chestii de genu.

| ccriss a răspuns (pentru Vasilica12345):

Pai spune si tu inainte cat a trecut intre cele doua acte daca nu precizezi ce pot sa fac. Pentru cei care ma tot contrazic pe orice medic intrebi o sa-ti zica de lichidul ala care se elimina inainte sa iasa sperma de la care sunt putine sanse dar poti ramane insarcinata eu mi-am spus o parere fiecare o are pe a lui iar Lore 14785 ai avut noroc ca nu ai ramas insarcinata si eu fac sex neprotejat daca ii pana acolo pentru ca folosesc anumite pastile care se baga in *** nah faceti ce vreti eu nu ma mai bag

| Roxanaღ a răspuns:

Nu inteleg intrebarea. Odata se intelege ca esti baiat si odata fatastraight face
Si ca sa iti rasp la intrebare sunt multe sanse sa fi sau sa fie prietena ta insarcinata.

| kirra886 a răspuns:

Totul este in regula,doamne ce lume rea ce comentarii agresive, nu-ti fa griji, daca nu ai terminat in ea tot este in regula...si ce fel de basme cu lichide pe linga sperma nu inteleg,stiu multe despre astea nu speriati persoana degeaba,este ok,sperma daca nu o ramas in ea asta este bine! si a gresit cind scria poate scriau in doi nu v-ati gindit, ce rea e lumea, bafta...pentu orice eventualitate sa faceti un test de sarcina peste 8-10 zile,mai devreme nu face-ti nu se va stabili analiza corecta,bafta,sunt sigura ca va fi ok,as vrea sa-mi spui peste vreo luna, daca nu ai sa uiti daca am aavut dreptate, mersi

| Vasilica12345 explică (pentru kirra886):

Multumesc mult kirra886. Ne-ai facut sa ne simtim mai bine. promit sa revin sa iti spun.multumesc

| kirra886 a răspuns (pentru Vasilica12345):

Cu cel mai mare drag!

| evilcookies a răspuns:

Da, o sa ramai insarcinata rolling on the floor

| evilcookies a răspuns (pentru evilcookies):

Scuze, dar nu m-am putut abtine! depinde aici si de ovulatia ei! dar foarte rar ramane cineva insarcinata din "lichidul ejaculat" in timpul actului.

| Vasilica12345 explică:

Sunt baiat. Am mancat un "a" wow. Deci spuneti ca e posibil ca ea sa fie insarcinata. Intre cele 2 contacte sexuale au trecut cam 3 ore. Si de atunci vreo 10 zile si in tot acest timp nu a avut greturi sau alte chestii care sa ne faca sa credem ca e insarcinata.