| Pope95 a întrebat:

Salut, am facut sex cu prietena mea prima data protejat dupa ce am terminat m-am curatat, iar apoi am pus un nou prezervativ care mai tarziu s-a rupt si am zis sa facem fara iar ejacularea a fost afara. Sunt sanse sa ramana gravida?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca nu ajunge lichid seminal in vagin, nu are cum sa ramana.
Nu mai pune-ti intrebari prostesti.
Du-te si i-ai pilula de a doua zi daca esti stresat!

| Necunoscut112 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Puneţi, ia-i*. Şi da, există posibilitatea unei sarcini. Nu mai da sfaturi "prosteşti".

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Pai tu esti un exemplu care te-ai nascut astfel? Daca tot esti asa sigura, explica-i lui nu mie!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata era in perioada fertila, este posibila o sarcina, dat fiind partide consecutive de sex neprotejat.

Incearca sa-ti cumperi prezervative mult mai mici, pentru ca, unicul motiv pentru care se rupe prezervativul este din cauza ca, este mult prea mare pentru cuculetul tau! in felul asta, el se rasuceste pe cuculet in timpul sexului si la un moment dat se rupe!
Fii realist si cumpara-ti masuri mai mici la prezervativ ca sa nu risti sa lasi fata insarcinata sau sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care intre cele 2 reprize de sex, adica dupa ejaculare si acea asa zisa ''curatare'', NU a urmat si o mictiune/urinare mai consistenta, in mod absolut sigur in uretra a ramas suficient de multa sperma incat sa se produca o sarcina. Sperma ramasa in uretra dupa trecerea a 5-10-15 minute intra intr-un proces de fluidizare si devine lichida si drept urmare intotdeauna in mod invariabil se scurge/prelinge din penis. (NE)sansa de a se forma o sarcina depinde de momentul in care a fost intretinut sexul respectiv, fiindca sarcina se poate produce numai daca prietena ta in momentul intretinerii sexului era in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Multa sanatate!