| daidaidaida a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea si in timp ce o faceam am scos o ca sa-mi pun prezervativ. Dar cand am scos o am gasit sperma sau ceva. Pe capul penisului. Era sperma sau altceva. Nu mi-am dat drumul abia dupa ce mi-am pus prezervativul

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In interiorul vaginului in permanenta exista secretia vaginala normala denumita leucoree. Iar in timpul actului sexual, glande specializate produc in plus secretia lubrifianta care are rolul sau de a lubrifia (unge) canalul vaginal pentru a permite penisului sa se miste usor inainte si inapoi prin vagin in timpul penetrarii. Aceasta secretie lubrifianta se produce de obicei in momentul in care fata simte placere si devine suficient de excitata. Secretia lubrifianta in amestec cu leucoreea, ca aspect si consistenta poate fi foarte asemanator cu sperma ejaculata. Ar fi cazul sa te informezi mai bine din moment ce ti-ai inceput viata sexuala. Sanatate!

| daidaidaida explică (pentru corbulalbrosu):

Am inteles. Multumesc mult. Respect!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca spui ca nu ai ejaculat inainte de a pune prezervativul, acea zisa sperma de care vorbesti nu este de la tine, sunt secretii vaginale de la prietena ta.

| Sofer a răspuns:

Sperma e de la ea.

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, inlichidul pe care tu il elimini inainte sa ejaculezi pot exista si spermatozoizi, asa ca spune i prietenei tale sa faca un test de sarcina peste 2 spaatamani ca sa dormiti linistiti. Toate cele bune!

| Constantin356889 a răspuns:

Cati ani ai