| andreas210 a întrebat:

Salut!
Am facut sex neprotejat cu prietena si era in a 8a zi de ciclu (menstruatia s-a terminat cu 3-4 zile in urma). Astazi este a13a zi si este la ovulatie. Sunt sanse sa ramana gravida? repet, a fost un contact sexual usor, nu am ejaculat deloc in interior.

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Perioada infertila este din prima zi de menstruatie pana in ziua a 8-a. Nu sunt sanse. Daca nu va doriti o sarcina, de ce nu folositi protectie? Data viitoare poate sa nu iasa socoteala si sa va treziti viitori parinti. Puteti folosi atatea metode care sa nu implice prezervativul. Sa se duca la ginecolog pentru a alege metoda potrivita pentru ea. Nu-i de joaca cu sarcinile.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina.