| Burca_Paul_1999 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor, imi place de o fata si nu stiu cum sa-i spun ca imi place de ea si ma tem ca s-ar putea sa-mi zica nu sau sa rada de mine, dar eu ma inteleg cu ea si nu stiu cum va reactiona, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai nu-i spune nimic si las-o asa! ia-ti dintii-n inima si spune-i oricum la varsta ta nu ma gandeam la fete, pe la 20 de ani am facut si eu timid cativa pasi; nu te maturiza prea repede or sa te intrebe copii tai ce-ai facut in copilarie si nu stii ce sa le spui

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu siguranta ca va si rade, dar este posibil sa si-i placa ceea ce aude. Cu teama nu vei afla niciodata adevarul.

Răspuns utilizator avertizat
| Seyko a răspuns:

Daca fata are sub 15 ani, atunci ii poti spune ceea ce simti pentru ea prin intermediul unui biletel sau al unei prietene bune dea ei iar daca fata are peste 15 ani cel mai preferabil ar fi sa ii spui in fata ca o iubesti, atunci cand se iveste un moment in care sa fiti singuri intre patru ochi ( nu conteaza daca esti la scoala, pe drum, sau la magazin ) tot ceea ce conteaza este ca o sa aprecieze mult mai mult gestul. Inca ceva, sa nu ii spui ceea ce simti pentru ea de fata cu alte prietene de ale ei... pentru ca o vei pune intr-o situatie foarte incordata.
Oricat de greu ti s-ar parea ceea ce ti-am zis eu, sa nu-ti pese care va finalul.
Multa bafta!

| Victoria275 a răspuns:

Fii atent. Cu ocazia ca vine Ziua Indragostitilor, ii dai un trandafir rosu, si o cutie de bomboane Milka. Ii spui ca o iubesti, si ii zici ce iti place la ea. Daca te refuza, atunci ignor-o si in cazul in care ea se baga in seama pe langa tine sau incepe o conversatie cu tine, inseamna ca de fapt te place. Cand ii dai cadoul, fiti singuri. In majoritatea cazurilor fetelelor la este influentate orice decizie de anturaj. Succes!

| Mihaaaa a răspuns:

Hei. :* daca te înțelegi cu aceea fată nu știu de ce mai ai temeri. :* spune-i pur și simplu ceea ce simți. Dacă e fată deșteaptă și ține la tine, chiar dacă nu te place, te va refuza "frumos". Nu te va face să suferi. Și poate că și ea te place. :* Dacă râde de tine, înseamnă că e o fată fără bun simț. Așa că eu propun să-i mărturisești ce ai pe suflet. oricum nu vei avea nimic de pierdut. puppy dog eyes P.S: crede-mă, fă asta. sunt fată și știu cum ar reacționa. :* succes. :*

| ffkldmlasbvn a răspuns:

Trebuie sa lasi emotiile...doar esti baiat si normal este sa faci tu primul pas nu ea. poate si ea te place dar tine cont de principiul acesta. Daca nu vrea sa fie cu tine..asta e..nu isi da seama ce pierde si apoi ii va parea tot ei rau.batting eyelashes

| Cucolea_Iulian_1996 a răspuns:

Fuo sa creada ca ii esti cel mai bun prieten iar apoi spune-i