| danielcoman01 a întrebat:

Salut. Am nevoie de o parere.
Eu sunt intr-o relatie de 5 ani, merge totul foarte bine, nu ma plang dar la inceputul relatiei prietena mea m-a inselat. Am iertat infidelitatea ca nu a fost ceva major stiind ca era perioada cand nu se concretizase nimic intre noi.
Intre timp, de mai bine de 2 luni, am in gand un singur lucru, sa cunosc o fata noua doar pentru anumite trairi noi (sa ne sarutam ori sa facem sex) dupa care sa ma intorc fresh si sa imi continui relatia. De ce simt asta? Habar n-am. Poate din dorinta de a mai experimenta.
Imi iubesc prietena dar imi doresc si asta. Intre timp am remarcat ceva. Nu reusesc sa pun bazele unei legaturi. Efectiv, ultimul fraier. Nu reusesc sa creez o legatura cu o femeie. Am incercat pe Instagram. Nimic. Nu am ce sa mint dar arat destul de mine, sunt rezident, ok, ma strica inaltimea de doar 1, 72. Dar nu inteleg unde e problema.
Am vorbit doar cu 4 tipe pana acum. Iar situatiile au decurs asa:
1) Cu prima am schimba 4 vorbe si nu a mai raspuns
2) Mi-a zis ca nu e dispusa sa cunoasca oameni noi
3) I-am propus sa iesim si a spus ca e egoista si mai bine sa incheiem conversatia, ciudat
4) am vorbit zilnic, ciudatica, lipsita de experienta in relatii, am iesit si mi-a zis ca nu vrea ceva mai mult
Acum stau si ma gandesc, asa decurge viata unui barbat? Plina de refuzuri? Lasand faptul ca am relatie. Daca nu aveam? Toti se izbesc de aceste bariere? Nu stiu, poate ca nu am eu experienta de dating. Pe actuala am cunoscut-o la admitere. A fost ceva fizic. Oare sunt eu neinteresant. Asta ma domoralizeaza mult. Ma gandesc daca ne-am desparti, mi-ar fi greu sa gasesc pe cineva. Ori am avut eu ghinion si nu am gasit cineva care sa ma placa. Ma intreb cum ar fi fost totul pe Tinder. Cand chiar m-ar fi placut cineva. Multumesc fiecaruia ca a citit, va doresc o zi frumoasa si succes in toate. Astept pareri.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Intre timp, de mai bine de 2 luni, am in gand un singur lucru, sa cunosc o fata noua doar pentru anumite trairi noi (sa ne sarutam ori sa facem sex) dupa care sa ma intorc fresh si sa imi continui relatia. De ce simt asta?"

Pentru ca nu-ti iubesti de fapt prietena si vrei aventuri cu alte fete.

cand iubesti cu adevarat si sincer pe cineva, apai nu vezi alta persoana in viata ta si sub nici o forma nu-ti doresti sex cu altele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca nu e ok sa o pastrezi pe actuala acolo de rezerva, in timp ce te distrezi.Asa ca din respect si bun simt pentru ea, rupe relatia.Pare oricum ca e una superficiala din modul in care ai scris, asa ca o despartire nu va fi devastatoare. Faceti pauza, distreaza-te, iar cand iti trece intreab-o daca e dispusa sa reluati, in caz ca mai simtiti ceva. Daca raspunsul e nu, asta e, mergeti fiecare mai departe, pe drumul propriu.

Dar daca mai ai vreo farama de bun simt, nu iti insela prietena.Nu e deloc frumos, chiar daca undeva in subconstient, tu consideri asta a fi o razbunare sau ceva payback pentru episodul ei cu inselatul de la inceputul relatiei.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine nu mai căuta alta că nu o să găsești.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Pe site de matrimoniale sunt tot timpul mii și mii de bărbați singuri care caută femei.

| AmandinaDragan a răspuns:

Esti sarac? Asta ar fi un handicap!

| Together a răspuns:

Da. Asa e viata unui barbat normal, plina de refuzuri. De-aia cand apare una care ii accepta se lipesc, au impresia ca greu mai gasesc alta.

Sunt desiguri si tipi care au abundenta sexuala si privesc femeile diferit. Dar la inceput e mai greu.

4 refuzuri nu e mult, continua. Dupa vreo 400 de refuzuri o sa intelegi mult mai bine ce functioneaza. Ai norocul ca traiesti in era digitala unde poti sa incerci pe banda rulanta fara consecinte sociale. Foloseste-l!

| Mitzupitzu a răspuns:

''asa decurge viata unui barbat? Plina de refuzuri?''
Da pentru pitici, papagali, insurati si saraci.
Pe cinstite.

| CORONAVIRUS a răspuns:

Esti aiurea, sincera. Daca prietena ta ar face asta ti-ar placea? Nu poti sa-tu ti frau pantalonilor? Incearca lucruri noi cu prietena ta dpdv sexual. Ori esti vreun nesatul. Nu e un gand sanatos sa-ti inseli iubita. Gandeste-te ca poate afla si poti sa o pierzi, daca continui, inseamna ca nu o iubesti precum spui