| bostanandrei205 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. o parere, cer seriozitate maxima, P.S aveti ceva de citit.
Deci sa incep. cu inceputul chiar daca suna destul de penibilhappy Am cunoscut o fata pe un joc numit metin2( da stiu ca deja nu o sa mai tratati "problema" cu seriozitate pentru ca deja suna penibil si stiu si eu astalaughing, sa revenim ) am inceput sa vorbim despre acel joc, ne-am schimbat numerele de telefoane etc iar dupa o luna i-am spus ca vreau sa fie "iubita mea", nu a fost ceva serios mai ales ca eu am plecat in Olanda iar ea este din Constanta iar eu din Bucuresti. ma rog, am vorbit la inceput o luna, eu am plecat in Olanda si am continuat sa vorbesc cu ea foarte mult timp de 3 luni, eu la inceput nu eram de acord cu o relatie la distanta. dar ea mi-a promis ca o sa vina sa ma viziteze etc. ca o sa faca facultatea in Bucuresti si o sa fie bine, pentru ca ea are si carnet. ma rog am vorbit foarte mult timp de 3 luni, pana cand am decis sa ma intorc in tara pentru ca simteam ceva puternic pentru ea chiar daca nu ne-am vazut. Toate bune si frumoase pana cand mi-a spus ca numai poate face facultatea in Bucuresti. am inteles-o si am trecut peste, dupa mi-a spus ca nu prea poate veni sa ne vedem pentru ca abia ce a luat carnetul si tata-l ei nu prea o lasa afara, am inteles si asta..am trecut peste pentru ca simteam ceva puternic pentru ea si vorbeam in fiecare zi cu ea de dimineata pana seara. Dupa ce mi-a dat vestile astea, am decis sa merg eu la ea, bomba. cand am ajuns acolo ca prin minune nu mi-a raspuns la telefon, pentru ca a spus ca numai credea ca vin chiar daca am vorbit cu ea inainte cu 2 ore sa ajung... ma rog ne-am certat nu am mai vorbit 2 saptamani. iar dupa am cautat-o eu, deja facusem 4-5 luni. Dupa un timp mi-a promis iar ca o sa vina ea aici, pentru ca eu mi-am pierdut increderea si nu credeam ca mai vrea ceva de la mine. Cand a fost vremea sa vina mi-a spus ca nu o lasa parintii ei. ok am trecut si peste asta chiar daca deja mi-am pierdut increderea. Am ajuns la 7 luni si i-am spus ca o sa vin eu sa ne vedem, pentru ca simteam ca e "acum ori niciodata" a fost fericita, imi spunea mereu ca abia asteapta sa ne vedem etc. De data asta ne-am vazut..toate bune si frumoase am prins iar incredere, mi-a aratat ca vrea ceva de la mine. ma rog. Cand am facut 8 luni ne-am certat dintr-o prostie ca sa spun asa. eu eram obisnuit sa vorbim mereu si sa imi spuna ce face, si intr-o zi am intrebat-o ce ii ia asa mult sa ma sune, ne-am certat, iar dupa cateva ore mi-a spus ca ea s-a jucat un joc pe telefon si d-aia nu m-a cautat circa 4-5 ore. De atunci a inceput sa se raceasca. certuri peste certuri. Ne impacasem oarecum cu o saptamana inainte de revelion si mi-a promis ca vine sa facem revelionul impreuna, ca de obicei nici acum nu a putut asa ca i-am propus eu sa merg la ea (p.s familia ei stia de mine, de la unchi pana la bunica etc..fiecare membru in parte, prietenii ei, colegi s a m d, le povestea mereu de mine, in primele luni isi facea modele cu numele meu pe unghii si tinea poza la profil la whats app. iar familia mea la fel, doar ca ai mei nu stiau ca este o relatie la distanta, asta nu conteaza )a spus ca e ok sa vin la ea. maica-sa era incantata bla bla bla in ziua in care sa merg i-am spus sa intre la o anumita ora ca sa stabilim si etc..ca prin minune ne-am certat si a2-a zi nu a mai intrat..si nu am mai mers la ea... ma rog si de la cearta cu o saptamana inainte revelionului, pana astazi adica exact o luna, a continuat sa fie foarte indiferenta, rece etc. Eu ma rugam mereu de ea sa ne impacam, sa imi vorbeasca ca la inceput, i-am aratat ca am trecut peste chestia cu distanta si ca sunt dispus sa merg la ea de 2 ori pe saptamana ca sa ne fie bine, iar ea ma refuza mereu..imi spunea ca ma iubeste, ca vrea si ea sa ne impacam iar dupa nu imi mai raspundea 8-9 ore. Tin sa mentionez ca intr-o luna m-a refuzat de 10-15 ori cand i-am propus sa ne vedem sa discutam despre noi..sa stiu daca mai simte ceva pentru mine. Ma rog dupa atatea refuzuri a venit si un raspuns ok.mi-a programat cand sa vin la ea, m-a pus sa ma duc sa iau bilet toate bune si frumoase, in ziua in care sa ne vedem mi-a spus sa anulez pentru ca ea nu are haine si ne vedem altadata, eu m-am enervat si i-am zis ca o las balta si sa se vada cu cine vrea pentru ca isi bate joc de mine. ma rog ne-am certat rau.iar astazi m-a cautat mi-a spus ca s-a schimbat ca vrea sa ne impacam, pana la un moment dat cand i-am spus sa tina poza cu noi2 la profil ca sa ma linistesc sa stiu ca nu ar vorbi cu altcineva. Dar a spus ca este o prostie si ca ii dau comenzi si ca trebuie sa vina de la sine. de aici nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac

La inceput era total diferita..imi scria mereu cand se trezea, unde mergea, ce facea, povestea tuturor de mine, cand am fost la ea a tinut poza cu noi2 la profil. Dar acum se poarta foarte ciudat. Stie ca am renuntat la multe lucruri pentru ea, am renuntat sa plec sa imi petrec vacanta cu familia, cu prieteni, am renuntat sa ies din casa ca sa stau sa vorbesc cu ea, am trecut peste chestia cu distanta si etc. Dar acum cand este o discutie mai aprinsa legata de noi2, daca ii spun sa puna o poza la profil cu noi2 spune ca e o prostie ca o sa vina de la sine si etc. nu stiu ce sa mai cred..nici macar nu imi mai vorbeste ca la inceput..doar imi spune ca ma iubeste ca vrea sa continuam si dupa numai imi scrie nu stiu cate ore.

P.s : stiu ca nu intelegeti mare lucru din ce am scris pentru ca nu am scris chiar corect.

P.s2: stiu ca o sa credeti ca sunt un ratat. sunt doar indragostit..ma rog

P.s3: eu am 18 ani ea 19big grin a si apropo dupa spusele ei inca este virgina.

P.s4: toata cearta a inceput pentru ca eu eram gelos si cand nu ma suna o intrebam cu cine vorbeste si asta este singurul motiv pentru care s-a racit asa, tin sa mentionez ca nu am jignit-o niciodata in 9 luni, am facut-o odata batuta in cap pentru ca aveam mult prea multi nervi ..si ma simteam respins si mintit.

Multumesc pentru timpul acordat. Daca nu intelegi mare ceva intrebati si raspund cu cel mai mare drag, stiu ca nu am scris oklaughing big grin

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Adevarul: sunteti indragostiti de caracterele voastre de pe internet, aveti o relatie virtuala strong, dar doar virtuala. Nu sunteti pregatiti niciunul pentru pasul spre o relatie live pentru ca traiti amandoi ca strutul cu capul in... calculator.

| dariaelena a răspuns:

Voi vreti prea multe de la voi, dar nu stiti cum sa va faceti relatia sa mearga, voi va cunoasteti doar virtual, iar in datile in care v-ati vazut totul a fost frumos, dar nu sunteti pregatiti pentru o relatie apropiata nu stiti cum sa reactionati..nu va cunoasteti foarte bine! Avand in vedere ca mai mult ati vorbit doar pe net si la telefon..nu ati fost unu langa altu macar in momentele importante!

| neutrino a răspuns:

Am reusit sa citesc tot si m-a impresionat profund aceasta minunata poveste de dragoste. Totusi eu cred ca pretentiile tale sunt prea mari si prea multe.

| SkyPilot a răspuns:

Sa simplificam lucrurile. Cand faptele si vorbele nu coincid, te ghidezi dupa fapte. Cred ca stii si singur ce e de facut.