| MariaMarty a întrebat:

M-am certat cu baiatul pe care il plac dintr-o prostie si n-am mai vorbit cu el(a trecut o luna si jumate de atunci...) si as vrea sa stiu ce sa fac ca sa ne impacam (ca amici)?

Răspuns Câştigător
| Ryuuzuka a răspuns:

Aici depinde de cine si ce a gresit ^_^. Daca tu esti vinovata ar fi bine sa faci un pas inapoi,contra ceea ce iti dicteaza orgoliul si sa ii ceri iertare,insa daca el este vinovat si nu primesti niciun raspuns, nu a existat nimic serios intre voi pana acum, dar nu imi pot da cu parerea in felul asta, deoarece nu stiu cum s-au asezat lucrurile intre voi. Vreau doar sa spun ca daca sentimentele tale chiar sunt sincere si ale lui la fel, terminati cu aceasta cearta si luati-o de la capat.De ce atat suferinta in zadar...E ceva infantil.

| MariaMarty explică (pentru Ryuuzuka):

Ne-am certat dintr-o prostie ..pe fb.din cauza faptului ca a crezut ca vreau sa-mi bat joc de el..si apoi de la faza aia a incetat sa mai vb cu mine..si m-am suparat si eu si i-am dat block.iar pe strada cand l-am mai vazut l-am privit cu sictir..si acum sincer regret ca toate asta s-au intamplat de la o prostie..si recunosc ca orgoliul meu m-a adus aici..si sincer nu stiu ce sa fac..ca sa vorbim din nou.

| Ryuuzuka a răspuns (pentru MariaMarty):

Incearca sa-i explici motivele pentru care i te-ai adresat atunci pe fb in acel fel si totul se va lamuri.

| MariaMarty explică (pentru Ryuuzuka):

Multumesc mult de ajutor.dar totusi, a trecut o luna si jumatate. oare nu e cam tarziu? si daca totusi as vorbi cu el, unde sa vorbesc. fata in fata? sau tot pe fb?

| Ryuuzuka a răspuns (pentru MariaMarty):

Cred ca ar fi mai indicat pe fb. Poate fata in fata nu va avea rabdare sa-ti asculte toata frumusetea de roman si va pierde unele detalii, pe cand pe fb se va conforma mai bine. Daca el simte acelasi lucru pentru tine, atunci luna aia trecuta nu poate fi considerata un obstacol ^_^, spune-i ca n-ai putut-o face.

| MariaMarty explică (pentru Ryuuzuka):

Off.l-am avut la block..si de ceva zile l-am scos...acu mi-e teama ca daca ii dau cerere nu o sa mi-o accepte ..si daca imi va da nu stiu ce sa-i spun, si cum sa incep...dar oricum, iti multumesc mult de ajutor big grin

| Ryuuzuka a răspuns (pentru MariaMarty):

N-ai de ce ^_^. Plus ca n-ai pentru ce sa-ti fie teama. Decat sa traiesti cu sentimentul asta mai bine incerci.

| MariaMarty explică (pentru Ryuuzuka):

Multumesc mult inca o data..si chiar acu o sa ii dau cerere de prietenie..si ce-o fi o fiwinking

| Ryuuzuka a răspuns (pentru MariaMarty):

Bafta happy.

15 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Uita-l.

| InVisible99 a răspuns:

Daca esti tu vinovata, mergi la el si discutati, daca e el vinovat si nu ti-a spus nimic intr-o luna si jumatate inseamna ca-l doare la patina de tine laughing insa poti sa intri intr-o discutie amicala pe fb sau mess daca totusi vrei impacarea.

| CrissNico a răspuns:

Vorbeste cu el, nu lasa o mica cearta sa va separe pentru totdeuna.

| lawll a răspuns:

Daca a fost vina ta, dovedeste-i ca iti pare rau.

| Jimmythecricket a răspuns:

Ca amici big grin Scoate-l la o bere!

| MegaMind2894 a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau si ca nu o sa se mai repete

| dradra98 a răspuns:

Impacate ca sunt sigur ca și el vrea, dar încearcă să-l amuzi, convingi ca îți pasa de el