| Magicianu_Palarios_1992 a întrebat:

Salut.

Am o colegă la facultate si imi place foarte mult de ea. Sunt destul de putine fete la mine la facultate, sunt la inginerie, si printre atâtea fete simple ea e cea care mi-a captat atentia... Am inceput sa vorbim si ne-am apropiat destul de tare, stăteam mereu lângă ea la cursuri, ne tineam de mâna, ma jucam in părul ei, ne pupam pe gât, ne ciupeam, ne purtam ca doi îndrăgostiți. toti colegii nostri credeau ca noi suntem împreună... Au trecut vreo 2 săptămâni de atunci si am avut o discutie despre ce facem noi. intretimp mi-a spus ca are prieten cam de 4 luni si am încercat amândoi sa ne mai distantam...desi niciunul nu prea vroia. mi-a spus ca ea nu renuntă la prietenul ei dar nici pe mine nu vrea să mă piardă. Ulterior, am lasat-o putin mai moale dar apoi iar ne-am apropiat... Nu stiu, probabil ma incearca putin dragostea... Cand a mers acasa a uitat sa steargă mesajele si prietenul ei i-a verificat telefonul si a surprins tot... I-a schimbat cartela, a pus-o sa aleagă între el si mine. ea l-a ales pe el, asa mi-a zis ea, a spus nu poate renunta la prietenul ei pentru mine. dupa chestia asta nu am vorbit ceva timp, dar după iar am devenit apropiati, ba mai mult ieri am fost cu cativa colegi in camera ei de cămin, la o cafea, alături de o alta colegă si colegă ei de camera...Eu am stat in pat cu ea, si stăteam îmbrătisati..si ne sopteam, bla bla. însă din nou, prietenul i-a intrat pe fb si a văzut mesaj de la mine..Si cică i-a interzis sa mai vorbeasca cu mine. Astazi am fost reci unul cu altul ba chiar i-am adresat cateva cuvinte mai nepotrivite... Sunt intr-o dilemă. nu stiu cum sa fac. cineva mi-a spus ca daca tin cu adevărat la o persoană o las sa plece, dar daca vrei cu adevarat ceva in viată sa nu renunti. voi ce sfat imi dati in cazul de fata?
Pe: ea are cu prietenul ei 4 luni. Mie mi-a zis ca ii plac mult si ii sunt foarte drag.
Multumesc pentru ajutor.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

1. tipul nu are dreptul sa ii invadeze intimitatea, ca ea ii permite lucrul asta dovedeste cat de fraiera e.
2. faptul ca are iubi si umbla cu tine sa iti dea de gandit, oricum e normal la varsta ei sa zboare din floare in floare ca e studenta, valabilsi pentru tine.
3. eu in locul tau as face sex cu ea ori de cate ori ea mi s-a oferi, presimt ca nu mai mult pana acoolo,
in concluzie lasa-l pe prietenul ei, bucurate de sex

| neutrino a răspuns:

Ar fi bine sa o lasi in pace, nu pentru ca ea are prieten, ci pentru faptul ca ai dezamagit-o rau, atunci cand ai fost cu ea in pat. Eu stiam ca studentii formeaza acea patura sociala de oameni inteligenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor nu prea vad ce de ai vrea o relatie cu ea. daca ai fii cu ea asa ar face si cu altul. limitativa la sex si ura si la gara

| Xpressurself a răspuns:

Patru luni nu sunt suficiente pentru o relatie serioasa, in general.
incearca mai mult, de fapt ea asta vrea sa-ti spuna, sa incerci mai mult ca te porti ca si cum ai fi fratiorul ei. acum ce vrei sa-ti spuna in fata asta? iti da o sansa asa ca nu mai sta, fa dragoste cu ea. ea o sa spuna nu insa daca vede ca o vrei cu adevarat vei vedea ca de fapt o femeie nu spune nu cu adevarat.
tu ca barbat nu trebuie sa te temi de alti barbati. fii curajos si intra unde trebuie. are si camera unde sa va faceti de cap. si tot te plangi?

| Foxyyyy a răspuns:

Nu va inteleg pe astia ce va bagati in relatiile altora. Daca te voia cu adevarat, se despartea de ala si era cu tine deja. Pare ca ea se joaca cu amandoi. Nu cred ca ti-ar conveni sa se baga cineva in felul asta in relatia ta.