| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o întâmplare mai amuzanta, deci cand aveam vreo 11 ani am descoperit 'masturbarea', insa organele nu imi erau suficient dezvoltate, asa ca am inceput sa-mi frec viermele, fara lubrifiant si am simtit o usturime, deoarece mi se rupesese ceva pe interior, iar pielita care acopera capul penisului sta intr-o parte, iar in prezent acest lucru e enervant, deoarece cand urinez deoarece acea pielita acopera capul penisului pe jumate urinez in toate partile, iar astfel trebuie sa-l decalotez de tot ca sa pot urina, idei? Ar trebui sa consult un medic?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa vezi imediat un UROLOG, pentru ca ceea ce ai tu se cheama FIMOZA.

| Buhnita3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vai ioneasco laughing

Fimoza e cand nu-si poate trage pielea falusului peste gland. Sa intelegi si tu, atunci cand nu-si poate beli penisul.

Da un search pe google inainte, ca am observat ca ai invatat si cauti si recomanzi si altora sa caute.

| corbulalbrosu a răspuns:

DA, Ar fi indicat sa te prezinti la Urologie ca sa fii consultat ce catre medicul urolog si diagnosticat in privinta starii preputiului. Cel mai probabil medicul iti va explica si indica sau propune sa accepti ca printr-o operatie chirurgicala extrem de simpla sa-ti fie eliminata acea parte de preputiu care se pare ca este in buna masura inutil. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este nevoie sa consulti un medic urolog.

| Goete a răspuns:

E chiar atat de greu sa il decalotezi?
De fapt pe mine asa m-a invatat bunica, sa il decalotez cand nu fac pis in scutec