| QQuestions a întrebat:

Salut, am o problema. De ceva timp iubesc o fata, faza este ca ea m-a iubit in trecut si cred ca ma mai iubeste, vorbesc foarte des cu ea si ea. Am impresia ca si ea ma iubeste dar nu stiu sigur, as vrea sa ii zic ca o iubesc dar am o retinere daca ma refuza si ma fac de ras si ii zice la prietenii mei as vrea sa o abordez cat mai frumos si intai sa aflu daca ma iubeste. Ce ar trebui sa fac? O iubesc foarte mult.

2 răspunsuri:
| BryBard a răspuns:

Frate asta e cel mai mare defect la noi! Nu tr sa iti fie frica ca te refuza, atata timp cat da dovada de semne ca te-ar place.Cel mai bine e sa o inviti la un suc, s-a va plimbati, si tot asa si in timpul acestor intalniri incerci sa o iei de mana si vine de la sine ca o placi atata timp cat faci gesturile astea.Nu tr sa te duci musai sa ii spui Te Iubesc asa dintr-o data, e straniu mai ales ca depinde si de circumstante.Multa Bafta! Si nu ai de ce sa iti faci griji ca te faci de ras la prieteni, dai dovada de "curaj" si plus ca prieteni care nu te sustin "nu sunt prieteni". Daca ai timp si chef cauta pe Youtube Arta Seductiei si documenteazate de acolo! E cel mai bun site pentru abordari!

| Vlad_Viorel_2002 a răspuns:

Frate, in primul rand invata sa faci deosebirea intre "a place o fata" si "a iubi o fata"
Nu poti spune ca iubesti o fata daca nici impreuna nu sunteti, cum nici ea nu te poate iubi momentan pe tine.
Eu sunt cu o fata de 2 luni jumate si abia dupa o luna i-am spus ca o iubesc.
Poti spune ca o iubesti pe mama ta, ca iubesti sa faci ****, etc da nu poti spune ca iubesti o fata daca nu esti cu ea macar de 3 săptămâni.
Asta a fost o scurta precizare care crede-ma ca te va ajuta pe viitor.
Legat de problema ta, iesi odata cu ea. Daca are tendinta de a se juca cu mana in par, este timida, zambeste mereu, rade la orice lucru il spui si se uita mereu la tine, te place. Daca nu, nu. Daca vezi ca sunt semne ca te place, spune-i subtil ca o placi si tu.
Nu uita sa ii faci complimente ("nu am mai intalnit pana acum o fata asa draguta /simpatica/ frumoasa/ inteligenta/atenta/finuta/educata ca tine)
Multa bafta. Astept sa ne zici ce ai facut