| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema destul de gravacrying(
Am avut primele contacte sexuale cu prietenul meu /pentru mine fiind primele din viata/, chiar daca am avut dureri mari la fiecare contact, mai mult la inceput, nu mi-a curs singe. Chiar daca zice ca nu, prietenul meu crede ca pina la el am mai avut pe cineva insa asta nu e asa. E posibil sa fiu bolnava sau mai stiu eu ce, din ce cauza nu mi-a curs singe? Ce cantitate de singe curge de obicei? este posibil sa curs si noi sa nu fi observat? ajutati-ma va rog mult de asta conteaza viata mea de mai departe, nu stiu ce sa fac, nu vreau sa-l pierdcrying((

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Eu i-as trage vreo doua in locul tau. Daca te iubeste, n-are decat sa se creada pe cuvant.
Parerea mea este ca esti nefericita posesoare a unui himen elastic si de aceea dezvirginarea la tine se face mai greu si probabil inca nu a avut loc.Si sa stii ca nu curge sange la toate fetele sau la unele foarte putin aproape deloc. thinking

| madagascar a răspuns:

Nu e obligatoriu sa iti curga sange, si daca a fost sa nu-ti imaginezi ca iti curge mult, poti avea himenul elastic asa ca nu trebuie neaparat sa-ti curga sange.prietenul tau sa termine cu suspiciunile si sa se mai documenteze, nu esti bonlava

| Alina_9354 a răspuns:

Doamne e in starea sa te lase doar pentru ca nu au curs cateva picaturi de sange? asta inseamna incredere? Nu pare a fi persoana potrivita, daca pentru el nu e prima data nu ar trebui sa-ti spuna nimicwinking Dar stai linistita ca nu tuturor le curge sange cand sunt dezvirginate! Treaba sta cam asa: unora nu le curge deloc, unora foarte putin iar unora normal si explica-i asta si prietenului tau daca vrea dovezi ca sa aiba incredere in tine!

| covexrobu a răspuns:

De ce te stresezi atat. Are el "instrumentul" prea mic si nu poate sa rupa himenul. Deci este vina lui nu a ta. big grin

| covexrobu a răspuns:

Am 14 ani, de scoala, deci 20 de ani. Stiu ca nu ai nevoie de un "instrument" mare numai ca incercam sa incurajez fata sa nu se simta ea vinovata laughing.

| ♥.Sagemix a răspuns:

Daca zici ca nu ai mai avut niciun contact sexual, inseamna ca ai himenul foarte elastic, iar el nu a putut sa te penetreze indeajus sa-l rupa.
Cat despre sange, nu este o regula cat trebuie sa curga, depinde de la persoana la persoana. Poate sa curga foarte foarte putin, dar si foarte mult. Si exista o posibilitate [ desi ma indoiesc] ca voi sa nu fi observat.

| visatoare a răspuns:

Eu una am sangerat la primul contact, dar si la al doilea chiar tare. Dar din cate mi-a povestit prietena mea cea mai buna ea nu a sangerat deloc, nici la primul contacr si nici la urmatoarele.Depinde de himen, unele sangereaza altele nu.Prietenul trebuie sa aiba incredere in tine, doar iti dai seama cand o fata e virgina si cand nu e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pa-a s-ar putea sa nu iti curga singe la primul contact. Dar la aldoilea da eu stiu cum e sunt baiat am avut si eu probleme ca tine crede-ma dar asta pot sa-ti spun deocamndata si explica-i incearca sa afli cat mai multe raspunsuri spune-i iubitului tau ca nu din prma iti curge singe si mai incercati odata va urez mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, in primul rand calmeaza-te daca prietenul tau nu are incredere in tine si zice ca ai mai avut pe cineva...lasa-l pe el cu vorba, calmeaza-te ca sunt fete carora nu lise rupe himenul din primul contact sexual, himenul poate sa fie elastic sau sa existe te-ai nascut fara el, nu te impacienta poate la viitoarele contacte sexuale tise va rupe daca exista, succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic grav daca zici ca nu ai mai avut pe altcineva inaintea lui.
La 20% din femei nu curge singe, nu au himen, se rupe mai triziu ' am auzit cazuri cind s-a rupt dupa jumatate de an de la primul cintact' sau se rupe la prima nastere. Nu dispera, daca te iubeste cu adevarat nu se va conduce dupa asta, poate sa-ti reproseze mai tirziu da nu cred s-o faca daca te iubeste. Dupa cum am mai zis se poate rupe dupa mai multe contacte asa ca mai incercati.
Apropo 'covexrobu' himenul e la suprafata asa ca nu conteaza nimic de dimensiunile, instrumentului'laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahaha
covexrobu tu ai 8 sau 10 ani?
nu prea stii unde e amplasat himenul se vedehappy
pentru al rupe nu e nevoie de 'instrument' de 2 metrilaughing))))))))))))

| AcDc4ever a răspuns:

Apropo de ce a vrut sa iti curga((neaparat))sange?confused