| Ailăviugirl a întrebat:

... Am o relatie la distanta acum... distanta nefiind atat de mare ...si urmeaza sa ne revedem peste cateva zile.... La telefon cand vb mai discutam si prostii si facem glume pe chestiile astea si ma gandeam ca daca l-as lasa sa ma sarute pe gat sau sa ma mangaie nu neaparat in zonele intime...dar nu stiu... picioare, maini...etc ....credeti ca fiind o relatie la distanta ma va considera o c---a? ...eu nu sunt asa deloc si detest persoanele astea...el e un baiat cuminte si ma respecta... avem o relatie destul de serioasa de 4 luni...vine si in weekend sa ma vada ...si chestia e ca nu vreau sa isi faca o parere proasta despre mine daca il las sa faca asta... ceva sfaturi?
Multumesc anticipat! kiss

Răspuns Câştigător
| Loredana184 a răspuns:

Daca ai zis ca este o persoana cuminte si te respecta nu ar face asta.laughing de ce sa te mangaie neaparat in zonele intime? Intr-o relatie e normal asta asa ca nu te sfii sunt sigura ca nu v-a avea o parere urata despre tine.
Sper ca te-am ajutat cu un sfat. :*

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Cati ani aveti? happy
Astfel de intrebari imi aduc un zambet pe fata si imi amintesc de perioada in care aveam si eu aceleasi nelinisti.
Altii considera ca 2 luni sunt deja suficiente pentru sex...
Voi sunteti impreuna de 4 luni. Dupa cate imi pot da seama, nu ati ajuns sa va cunoasteti prea bine. Mi se pare absolut normal ca prietenul sa te atinga pe maini, picioare sau sa te sarute pe gat. Dar trebuie sa intelegi un lucru: normal e sa se intample atat cat iti doresti tu!
Si nu, nu cred ca el o sa-si faca o parere proasta despre tine! El e prietenul tau, nu un baiat oarecare! Cel mai probabil e ca si el isi doreste.
Te sfatuiesc sa il lasi pe el sa faca primul pas, chiar sa ii spui care sunt nelinistile tale!
Repet, e normal sa se intample atat cat iti doresti tu! happy

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Dacă relaţia e serioasă cum zici, nu ar avea de ce să te considere o astfel de fată. Plus că aşa cum ai spus şi tu, dacă el e "băiat cuminte" nu va încerca să-ţi pună mâna la zonele intime, decât dacă deja sunteţi foarte apropiaţi. Dacă nu aveţi 12-13 ani ( ceea ce mă gândesc eu că nu ), astfel de gesturi ca săruturile pe gât şi unele mângâieri să fie normale. Nu trebuie să te simţi c! rvă pentru asta! Nu este nici un motiv.
Fii tu însăţi în preajma lui şi lucrurile vor merge de la sine, fără să te gândeşti dacă să-l laşi să-ţi sărute gâtul sau să îţi atingă un sîn, zic.

O seară bună!

| neutrino a răspuns:

Daca relatia este serioasa il poti lasa sa te mangaie pe unde vrea el si pe unde ii mai indici si tu, ca poate el nu-ti stie toate locurile cu pricina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa baiatul sa te mangaie si sa te sarute unde vrea iar tu fa-i acelasi lucru lui. Doar nu ati asteptat 4 luni ca sa va tineti de mana. Daca spui ca va cunoasteti de mici el deja stie ce fel de persoana esti, nu prea mai ai ce sa-i demonstrezi.

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Fiind o relatie la distanta nu cred ca-l cunosti suficient de bine si nici nu cred ca e bine sa-i permiti prea multe inca de la prima intalnire.conteaza mult prima impresie si nu cred ca vrei sa pari nici o usuratica dar nici salbatica.asa ca ai grija sa gasesti o cale de mijloc. nu-i permite prea multe chiar de la inceput.succes!

| nutellasicobreala a răspuns:

Ai noroc! Asta nu e deloc o problema spinoasa happy. Avand in vedere faptul ca va cunoasteti de atata timp, nu ar avea de ce sa isi faca o parere proasta despre tine.
E perfect normal sa il lasi sa te atinga sau sa te sarute pe gat, in limita bunului simt.
Eu, in calitate de curca, sunt de acord cu asa ceva! Mult noroc pe mai departe!

| Ailăviugirl explică:

...eu am 17 si el 18 ani...si nu ne cunoastem doar de 4 luni..de 4 luni e doar ceva mai mult..ne cunoastem din clasa1..doar ca e la cateva orase distanta. sad