| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu 2 intrebari/nedumeriri. Eu am 20 de ani si prietena mea a implinit 16 aproximativ acum 2 saptamani, in urma cu aproximativ un an am decis impreuna sa facem dragoste, parintii au aflat si n-au fost impotriva relatiei sau ca s-au consumat "acte"... intrebarea este daca parintii ei s-ar supara sau ne-am despartisi s-ar duce la politie as putea sa patesc ceva sau nu. A 2-a intrebare e putin mai ridicola. Daca dupa un act sexual ea s-a dus sa faca dus si eu m-am spalat pe maini iar dupa aproximativ o ora s-a mai produs un act se poate ca spermatozoizi sa fii ramas pe maini si in timp ce rulam prezervativul sa fii ramas pe el si sa ajunga in vagin, multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In niciunul din cazurile prezentate, aduse in discutie nu poti pati absolut nimic deoarece in primul caz, fapta s-a petrecut/produs cu mai mult timp in urma si ca atare orice reclamatie trebuia sa depuna atunci cand s-a intamplat si nu dupa trecerea unei perioade lungi de timp. Referitor la a 2-a problema raspunsul este categoric NU sau IMPOSIBIL. Multa sanatate!

| rgavrilescu10 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

O fapta nu mai e valabila daca au trecut 7 ani. In acest caz, a trecut un an si daca se depune plangere imotriva lui risca de la 3 la 5 ani de puscarie pentru sex cu minori.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sexul cu o minora este pedepsit prin lege cu inchisoarea! Daca parintii ei merg si fac plangere la politie, da, poti face inschisoare.
Cat priveste sexul fara protectie, sunt intotdeauna sanse sa ramana gravida.
De aceea este indicat sa o faceti intotdeauna cu prezervativ, pus inainte de producerea lui in vagin.