| Jokers666 a întrebat:

Am si eu intrebare, voi cum agatati o fata prin mesaje, ca eu gen vorbesc chiar acum cu una si imi raspunde asa de greu la mesaje adica ii activa un moment si eu ii trimit mesaj dar nu da cu seen, oare de ce? Va rog seriozitate. Cine ma va ajuta va primi Funda!

Răspuns Câştigător
| CatalinB11 a răspuns:

Este simplu, daca iti scrie greu inseamna ca nu prezinta un interes ridicat pentru tine, ceea ce nu e o tragedie. Incearca sa intri in discutie cu fetele in timp real, la o petrecere, prin intalniri cu prieteni comuni, incearca sa fi tu insati si sa nu pui presiune pe tine. O persoana sociabila si sigura pe ea reprezinta un grad mult mai ridicat de interes.winking

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu multi indivizi deodata asa patesc toate care le gasesti pe net, eu le agat direct prin telefon, cu sms sau un apel apoi ne facem de cap ca la carte

| Adry05 a răspuns:

O plictisește conversația și ce zici și nu vrea să cadă în situația de „de ce îmi dai seen?" și atunci se face că nu vede, classic trick

| Jokers666 explică (pentru Adry05):

Si ce as putea sa fac sa fie interesata de mine cumva

| Adry05 a răspuns (pentru Jokers666):

E plin netu de resurse care te învață să întreții o conversație, să fii carismatic etc

| LoveSleep a răspuns:

"Da dar cu ea am vorbit mi-a dat si nr telefon dar am observat astazi ca nu prea imi raspunde adica ii activa dar imi raspunde destul de greu"

Pentru ca ești plictisitor și pentru ca o sufoci
Dacă ți-a dat numărul înseamnă că te place - cel puțin fizic.
Dacă s-a plictisit deja fie ești neinteresant fie ești insistent.

Las-o cateva zile și apoi scrie-i iar. Și tot asa. Când vezi ca răspunde greu sau da seen, nu-i mai scrie și-o sa te caute ea. Asta dacă nu ești plictisitor rău și o doare în cot dacă ii scrii sau nu.

| Nemessys a răspuns:

Nu este interesata de tine și nu creezi suficienta atracție. NEXT.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-i block si lasă-le naibii de fete că toate sunt așa. Doar își bat joc

| Jokers666 explică (pentru alexalx1234):

Da ma frt da ii mai bine sa fi sigur

| Naikier a răspuns:

Intreab o asa : ''ne casatorim?'', daca spune da o intrebi '' te ***?''
daca spune nu e curva si treci mai departe.

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru Naikier):

De unde ai scos tactica asta din laborator lu dexter că-mi place

| daisukioneechan a răspuns:

Cand raspunde, o lasi tu in seenlaughing

| OlteanuVivia67 a răspuns:

In general cand o fata raspunde greu si nu da cu seen repede, desi poate e activa pe aplicația respectiva, nu dorește să aibă vreo tangență cu persoana respectivă. Sfatul meu este să o ignori si sa o lasi in pace, sa nu mai insisti, sa iti cauti o fata care te merita si te apreciază, nu una care te ignoră.
Si ca o paranteza, ai sa vezi ca daca o ignori tot ea se va oftica pentru ca este obișnuită să primească atenția ta, iar cand tu nu ii vei mai oferi atenție, ai sa vezi ca se va oftica foarte tare ca o ignori si poate iti va scrie, asta in cazul în care nu este orgolioasă.

| Jokers666 explică (pentru OlteanuVivia67):

Da dar cu ea am vorbit mi-a dat si nr telefon dar am observat astazi ca nu prea imi raspunde adica ii activa dar imi raspunde destul de greu

| AlexValentinn a răspuns (pentru Jokers666):

Aprob si eu ce a zis baiatu, daca iti raspunde foarte greu gen dupa cateva ore clar nu are chef de tine, la fel si daca nu raspunde deloc, iar acel seen nu il da ca gen pica urat sa iti dea seen si sa nu raspunda asa ca nu iti da seen si nici nu iti raspunde. Si degeaba ti-a dat nr de telefon, majoritatea fetelor dau nr de telefon ori din politete, gen ca nu le place sa te refuze "pe fata" sa zic asa, ori ai fost tu prea insistent cand i-ai cerut nr si ca sa o lasi in pace ti l-a dat ca sa scape de tine, doar atat.