| FumeZ sEnTimEnTe a întrebat:

am si eu o mica problema, de la un timp in coace, ma port foarte ciudat cu prietenul meu, am niste sentimente reci fata de el, simt ca parca nu-l iubesc dar ca undeva ma doare acest nu-l! nu stiu cum asa putea sa ma schimb, el imi spuni permanent ca simte ca eu sut cea fata de alta data, care il iubea enorm! m-a intrebat daca mai am pe cineva, i-am spus ca nu, deoarece intr-adevar nu am pe nime, numai pe! dati-mi un sfat cu asa putea readuce la normal! mersi mult :*

3 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Poate chiar nu-l mai iubesti. Astepta sa intervina o alta relatie.

| chrystyna a răspuns:

Buna.Iti spun ca m-am chinuit un pic sa inteleg ce sp u aici. El iti sp ca numai esti acea fata de alta data? Pai daca e asa, cred ca are dreptate, nu? Adica u ai sp ca ai sentimente reci fata de el.Nu stiu cum poti schimba asta.Doar u stii, pentru ca de la tine a pornit ceva care te face sa fii asa, cred. Daca il iubesti, si doar treci printr-o perioada mai stresanta, ar trebui sa ii acorzi mai multa atentie, sa vezi de ce crede el ca esti schimbata? Si daca u crezi ca merita, sa faci ceva in privinta asta, sa-i arati ca-l iubesti, sa-l surprinzi placut, etc.
Dar daca nu il mai iubesti, si ce te doare e legat de obisnuinta sau ti-e mila de el, nu stii cum sa-i spui asta fara sa-l faci sa sufere, cred ca totusi ar trebui sa fii sincera cu el sa-i sp ce simti. Poate fi si din cauza lui, e el mai neatent cu tine.
Ar trebui sa luati o mica pauza, sa fii sigura de sentimentele tale si sa faci ce simti u de cuviinta. Sper ca ti-am fost de folos.

| petitdreamer a răspuns:

Probabil la voi a intervenit rutina... Va sugerez sa faceti activitati impreuna mai multe si main distractive, ori doar voi doi, ori cu amicii... Cum vreti voi, si cum crezi tu ca vei aduce din nou sentimentele la viata.