| Alex0Andra a întrebat:

Va rog sa-mi dati un sfat cat mai bun si parerea voastra! Sunt cu un baiat de 9 luni si acum am ajuns in situatia de a decide amandoi ca ar fi mai bine sa luam o mica pauza. Eu il iubesc enorm de mult, el e singura persoana pe care o iubesc atat de mult in afara de mama...si acum l-am intrebat daca ii e dor de mine intr-adevar nu a trecut mult de cand ne-am vazut dar mie deja imi e foarte dor de el si sincer mi-e teama ca il voi pierde. Ce as putea face ca sa nu il pierd? Nici nu vreau sa il silesc. Credeti ca am facut bine ca am ajuns la concluzia de a lua o pauza? Pauza ar putea avea rezultate bune sau rele? Da-ti-mi o idee cv va rog. Dau funda! :* :* tongue

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu cred ca este o idee mai proasta decat pauza intr-o relatie. daca-ti doresti o pauza, ia o pauza mare, de cativa ani, si gata: poti iubi in continuare, dar in pauza.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ce sa faci cu un baiat de 9 luni? e un bebelus ce-ai vrea sa faca?

| Alex0Andra explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Stii ma ref ca sunt cu el de 9 luni cu el. si tu esti sg care a inteles asalaughing)

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Alex0Andra):

Am vrut sa te fac sa razi

| sofisis a răspuns:

Pauza inseamna o despartire mascata.
Nu-l mai cauta. Deloc. Daca te iubeste se va intoarce. Daca nu te cauta ...lasa-l sa plece, nu era pentru tine.

| Danysan a răspuns:

Indiferent de ce Probleme ai nu se face asa ceva.Tu ai gandesti? Cum sa iei Pauza.Vb cu el si spune-i ca a fost asa ceva Infantil sau o tampenie sa spui asta.Ca nu poti fara el si sa nu mai vb de asa ceva cat ai traii.O pauza o sa il impinga in baratele la alta si o sa fi distrusa.Vb cu el si Luptati pentru Relatie ca e nasol daca voi chiar Tineti Unu la altu.

| Hαppiηеss a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu stai pe ganduri!
Pentru mine pauza inseamna despartire, decat sa spui " vreau sa ne despartim " tie mai usor sa spui " hai sa luam o pauza " de fapt prelungesti agonia si nu aduce nimic bun.
Nu stiu exact motivul pentru care ati hotarat sa luati pauza aceasta de fapt nici nu ai specificat dar din moment ce s-a ajuns aici e clar ca ceva nu merge bine sau poate ca nu va potriviti.
Tu poate ca il iubesti dar se pare ca el nu prea e sigur de ceea ce simte.

| Mariina_lx_1998 a răspuns:

Dacă ați ajuns la faza să luati o pauza inseamna ca nici nu e iubire, daca te iubeste/va iubiti nu aveti nici o pauza! happy Sau poate, prin pauza asta o sa aflati cat de mult insemnati unul pentru celalalt, nu-ti fa grijiwinking. Nu cred ca a stat 9 luni langa tine asa aiurea!

| Bazilu a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat il lasi sa plece si daca se intoarce la tine inseamna ca te iubesye cu adevarat si vrea sa continuati sa fiti impreuna eu dupa principiul asta merg si a fost bine pana acuma oricum bafta si sper sa ramai cu persoana iubita. happy