| LadyAnne a întrebat:

am si eu o nelamurile.
am 22 de ani.sunt cu prietenul meu de un an si ceva si de cand ne am mutat impreuna(vreo 5 luni) nu mai facem sex decat foarte rar.o data pe luna.
de cateva ori am incercat eu dar spune ca nu are chef, sau se uita la film... e obosit..sau alte scuze.
facem poze sexi, m am purtat sexi, dar pur si simplu nu mai vine de la sine.

m am simtit respinsa de cateva ori si nici nu mai imi vine sa propun ceva de teama sa nu ma respinga iar. dar daca las sa vina de la el..nu va veni niciodata. ce pot face? (nu doresc raspunsuri gen imbraca te sexi, surprinde l...caci asta am tot facut.) multumesc/.

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lenjeria si pozele sexi atrag un barbat cu care ai o relatie stabila, ci dorinta de a te darui si de a-l satisface si confortul psihic si fizic. ia incearca o vreme sa-i faci in fiecare zi o mica surpriza (o ciocolata, o carte, o prajitura facuta cu mana ta, o mancare buna care sa-l astepte cand vine de undeva, etc) si vei vedea ca va fi mai dornic de intimitate, fiindca se va simti iubit. Spune-i des ca il doresti, ca iti place sa faci dragoste cu el, etc, fara sa ai vreo intentie. De exemplu, strecoara-i cand pleaca de acasa, in usa: te doresc mult de tot, sa stii. sau da-i un sms: esti un amant minunat. O sa se simta dorit. Si nu uita, cand ajungeti realmente in pat, sa te gandesti la placerea lui si nu sa stai pe spate, ca nu e suficient.

| mgtow a răspuns:

Probabil are amanta deoarece astea sant cauzele care le zice un barbat sau o femeie cand nu are chef sa faca sex cu perechea. Mai vezi ce-i de capul lui si iei o decizie in viitor.

| mona a răspuns:

Daca nu discuti cu el pe tema asta atunci nu ai de unde sa stii de ce se intampla asta, ai putea sa mergi sa stai cateva zile departe de el sa vezi cum se comporta cand revii, e greu de spus de ce nu mai e ca la inceput si decat sa zic ceva de rau mai bine ma abtin

| darrio2007 a răspuns:

Are pe altcineva.

| Adry05 a răspuns:

Pleacă câteva zile-o săptămână de acasă. Deja s-a obişnuit să te vadă zilnic, şi a intrat în monotonia unei zile obişnuite.

| neutrino a răspuns:

Sau e bolnav sau e satul de tine. Totusi merg pe prima varianta.

| relian a răspuns:

Iti zic eu care este problema dar sa nu ma injuri.El a stata cu tine pentru ca nu avea pe alta.A stata cu tine si pentru ca i-a placut dar apoi a vazut ca ceva lipseste ceva legat cred ca de sex.Un barbat asa face si niciodata nu o sa zica da uite nu imi place aia sau asta la tine.Te asigur ca stiu cum este ca si eu sint barbat si am trecut prin chestii de genul asta.Nu stiu cum sa il faci sa iti spuna ce nu-i mai place la tine.Este foarte greu sa faci un barbat sa vorbeasca, pentru ca el considera ca daca iti spune o sa te jigneasca. Apoi poate sa aiba cum zicea cineva pe aici probleme el de natura sexuala.Si aici este foarte greu sa-l faci sa vorbeasca.Depinde de tine sa stii sa il faci sa discutati.Dar daca el nu are probleme si a gasit pe alta atunci cam naspa.Un barbat vede cum este o femeie asa cum si voi vedeti cum este un barbat cei lipseste ce are bun ce are rau si etc.Si stii foarte bine ca un lucru peste care nu poti trece nu se poate schimba.Insa multi nu stiu ca foarte multe lucruri au rezolvare si in timp isi cauta pe altcineva fara sa stea sa discute sa vada daca se poate rezolva sau nu acea problemea.Asa ar trebui oamenii sa procedeze sa discute impreuna ce le place ce nu le place la partenerul lor si sa zica uite frate eu peste asta nu pot sa trec nu am cum.Si dupa sa incercati sa rezolvati acea problema si daca nu se poate si nu se poate atunci va despartiti si aia este.Chestiile astea ca el cauta pe alta sau deja are pe alta sau ea stiu eu ce mai fgace deja sint magarii si duc in final la o despartire ce se lasa cu jigniri cu vorbe urite si etc.Incearca sa il faci sa vorbeasca si nu-l lasa pina nu iti spune adevarul.Aratai ce tiam scris eu si nu o sa mai aibe ce spune.Zii chiar de te raneste e mai bine sa stii acum decit mai tirziu sau sa stati asa in tensiune tot timpul.Bafta si sper sa fie ceva trecator si sa rezolvati.

| Oana92 a răspuns:

Am trecutsi eu exact prin asta si te inteleg... ignora-l si tu cand isi doreste si fa-l putin gelos. o sa mearga. daca vrei mai multe detalii scrie-mi pe privat. Multa bafta!

| Love4Music a răspuns:

Vezi daca asa l-ai invatat.
Cand are chef refuza-l tu. Cred ca dupa o perioada va fi lecuit.

| pursisimpluAlex a răspuns (pentru Love4Music):

Cum sal refuze cand ea e disperata?batting eyelashes eu zic sa-ti faci viata fericita u zici ca esti intr-un fel si el e total diferit va plac lucruri diferite etc nu stiu cum esti u fericita in relatia asta

| Manuellllaa a răspuns:

Draga mea, eu cred ca trebuie sa ai o discutie cu iubitul tau, spune-i ca te deranjeaza acest lucru si sa-ti spuna de ce se comporta asa.Eu cred ca ar avea pe altcineva, si nu, nu trebuie sa te imbraci sexy ca sa il atragi, daca te iubeste cu adevarat poti fi si imbracata gros si tot e atras de tine.sad.Imi pare rau, dar 80% din aceste cauze e datorat faptului ca exista o a 2a persoana in viata unuia in cazut asta a lui.

| Jijell a răspuns:

Ia pleaca tu de acasa si dormi la o prietena vreo saptamana, sa vezi cum ii vine cheful pe urma...

Prietenul tau intra deja in "comportamentul de sot" - acum esti cu el in casa, se asteapta sa faci totul numai cum si cand are el chef. Da-i peste bot, altfel vei avea de suportat asta mult timp de acum inainte.

| LadyAnne explică (pentru Jijell):

Daca plec de acasa o saptamana innebuneste clar. laughing

| h3r a răspuns (pentru LadyAnne):

Păi... poate i-ar trebui o lecţie, cine ştie?
Totuşi, încearcă să-l iei cu frumosul. Vezi ce e cu schimbarea lui bruscă, mai ales că tu ai încercat de atatea ori iar el oarecum ţi-a reproşat că n-ai făcut nimic care să-i arate că vrei.
Nu-ţi fie teamă de respingere sau ceartă, este important ca tu să afli ce s-a întamplat cu el.
Ma îndoiesc ca este stresat, dacă nu partenera atunci cine l-ar linişti în situaţia asta?

| LadyAnne explică (pentru h3r):

Sincer cred ca ii este lene sa o faca. la concluzia asta am ajuns. :/

| h3r a răspuns (pentru LadyAnne):

Nu draga mea, nu lene.
Ci pur şi simplu se întâmplă ceva cu el.
Ultima dată cum a fost? Cum l-ai convins?

| Jijell a răspuns:

Sustin parerea colegilor, vezi daca nu cumva are pe altcineva, trage-l de limba. Daca sigur nu te inseala, de vrut e imposibil sa nu vrea, poate ai tu vreun gest care il deranjeaza.

Glumeam cand am zis sa pleci de acasa, dar cred ca doar pe jumatate. Serios vorbind, daca situatia continua, tu vei cauta in alta parte, si nu va fi bine pentru niciunul. Trebuie sa vorbiti despre asta... cum sa va certati cand deschizi subiectul, nu vad ce motiv ar avea.

| LadyAnne explică (pentru Jijell):

Pe el il deranjeaza de fiecare data cand fac vreo obiectie la adresa comportamentului sau, desi nu o fac cu rea intentie. monotonia poate fi de vina. zilele noastre arata la fel.si nu pentru ca asa as vrea eu, ci pentru ca el este foarte comod, se complace.nu mai iesim in oras decat foarte rar.iar atunci cand iesim o facem pentru ca insist eu si el sta fara chef toata seara. eu sunt o fire careia ii trebuie mereu ceva nou, sunt foarte energica, activa, el nu. lui ii place rutina, pe mine ma omoara.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Tot ce ai zis tu aici e clar ca asta nu e relatie esti nefericita, sex odata pe luna straight face omg laughing in loc de odata pe zi happy poate are o problema cu... nu stiu ce sa zic asta cu nu am chef? nu o cred clarhappy

| The1smartiest a răspuns:

Fii mai rece, mai indiferenta, mai nesimtita. tine mereu crede -ma. a ajuns monotonia ori mai grav are pe alta..succes.multa dragoste si deasa happy

| LadyAnne explică (pentru The1smartiest):

Daca sunt rece si indiferenta devine si el la fel si crede ma.o poate tine asa nelimitat. pana nu cedez eu si deschid subiectul nu face nimic.

| lavida a răspuns:

Salut...ai putea discuta cu el intreaba-l de ce s-a schimbat chiar daca tie frica de raspuns ai putea sa-l intrebi si,, nu te mai atrag ca la inceput,, discuta cu el. poate e stresat, are probleme.Sa sti ca de multe ori lipsa chefului are la baza probleme de nivel nervos, vorbeste cu el, comunicarea este cheia
bafta

| metha0xphore a răspuns:

E ciudat ca nu mai faceti sex, barbatii au mereu nevoia de sex si o data pe luna mi se pare foarte putin, trebuie sa vezi daca are pe altcineva care sa ii satisfaca nevoile. Sau dai doua trei pahare de vin si interogheaza-l poate are probleme, si nu vrea sa iti spuna.

| Deeiutsa a răspuns:

Trebuie sa purtati o discutie legata de tema asta:*

| LadyAnne explică:

Am deschis subiectul asta de nu stiu cate ori, dar de fiecare data cand il deschid iese cearta. spune ca ''nu stiu...nici tu n ai facut nimic si am crezut ca nu ai chef''. desi eu am luat atitudinea de cateva ori si atunci am fost respinsa. normal ca nu o mai iau. carei femei ii place sa fie respinsa?

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru LadyAnne):

-Buna, deci sa vedem...
-In primul rand:
„dar pana la urma pentru orice femeie frumoasa exista un barbat care s a saturat de ea.".
-Okay, nu te supara ca iti spun asta insa ti-am vazut poza de la avatar iar tu chiar nu esti foc...sa ma exprim asa mai frumos.
-In al doilea rand:
„eu sunt o fire careia ii trebuie mereu ceva nou, sunt foarte energica, activa, el nu. lui ii place rutina, pe mine ma omoara".
-Deci cred ca este destul de evident pentru toata lumea (mai putin pentru tine) ca voi doi nu va potriviti deloc si tocmai de aceea nu va puteti intelege, deoarece aveti firi foarte diferite.
-Tin sa te anunt, cu parere de rau, ca relatia voastra a ajuns intr-un punct literalmente mort.
-Numai bine.

| LadyAnne explică:

Nu are pe altcineva sigur.si in rest se poarta foarte frumos cu mine. afectuos tot timpul, facem curat amandoi laughing gatim amandoi laughing ma alinta mereu, dar totul fara sex. simt ca nu mai e atras de mine dar daca il intreb asta zice ca nu i adevarat. si il cred. fara modestie, dar n are cum sa nu fie atras. dar pana la urma pentru orice femeie frumoasa exista un barbat care s a saturat de ea..nu stiu ce sa zic.atunci cand se intampla.e excelent.insa se intampla foarte rar. simt ca am devenit mai mult prieteni decat iubiti.

| The1smartiest a răspuns (pentru LadyAnne):

Fosta mea amanta seamana perfect cu descrierea ta laughing)

| LadyAnne explică:

Da...pai de vorbit am vorbit asa ca nu mai are rost sa o fac iar (desi poate o voi face) pe alta nu are si stiu asta pentru ca nu ar avea cand. lucram impreuna si acasa suntem impreuna. mergem peste tot impreuna. atunci cand facem sex este totul perfect, deci nu are nici o problema. am plecat la mama cateva zile iar cand am venit totul a fost fumos. nu stiu, cred ca e doar ciudat el.pentru ca este, nu numai din aceasta privinta. in fine vad eu ce fac.

| Jijell a răspuns (pentru LadyAnne):

Cred ca e vorba de monotonie in cazul asta. Incearca sa aduci ceva nou si in viata de zi cu zi, sa nu fie la modul "vad aceeasi persoana toata ziua, si la un moment dat mi se acreste". Plictiseala naste multe probleme, nu-l lasa sa se plictiseasca de tine daca cu adevarat il iubesti. Fii spontana. Fii creativa.