| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste, va rog, ascultati-ma si cititi cu atentie pentru a ma putea ajuta:
Este o fata care are un var care este prieten cu mine varul ei.
Eu de 2-3 ani cand o vad mereu simt un sentiment puternic pentru ea iar dupa ce o vad, nu mai am chef de nimic, de mancare, de nimic. Ma gandesc numai la ea.
Problema este urmatoarea:
Ea sta cam la 1-2 km de mine si de varul ei(varul ei sta bloc in bloc cu mine) si ea iese afara doar in weekend si atunci iese doar pe la ea pe acolo si pe aici vine foarte rar, odata la cateva luni. Eu simt un sentiment puternic pentru ea. Ea are prieten, ce pot face macar ca sa nu mai am acest sentiment cand o vad? Imi fac rau singur pentru ca o vad foarte rar dar de fiecare data cand o vad am un sentiment pentru ea foarte puternic.
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!
Multumesc

6 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Sigur nu ai acest sentiment si la alte fete?, ok am inteles iti place de ea ...iti creste andrenalina happy, bate inima repede si tare si te simti bine in preasma ei dar sfatul meu e s-o uiti pentru. ca are prieten si incearca sa iti faci prietene "girlfriend" si atunci o sa incepi sa inveti ce inseamna dragostea adevarata, asa ce spui tu 2-3 ani de cand o vezi. traiesti intr'o dragoste virtuala, bafta.

| candygurl22 a răspuns:

Mda, esti "lovesick" tongue atunci cand iubesti pe candva dar nu primesti iubire inapoi... e cam greu, stiu straight face si eu am trecut prin asta. ai doua variante ca sa scapi de suferinta:
1). sa vb cu ea. poti sa'i ceri id ei prietenului tau/varului ei, sau poti sa mergi si u pe la bloc la ea si sa va intalniti "din intamplare" sub pretextul ca "te plimbai" si.ca sa vezilaughing "n'ai cu cine sa te plimbi" laughingpoate mergewinking imprieteneste'te cu ea, nu trebuie sa o iei prea tare ca apoi poate se gandeste ca vrei sa o desparti de pr ei, dar u nu vrei sa faci astawinking u vrei sa fiti prieteni, iar mai departe ea alege
2). nu prea cred ca poti face asta: sa o ignori. pur si simplu cand trece pe acolo ii zici "buna" si... ei, bine atat. sincer, nu recomand varianta asta laughing e un fel de autotortura laughing dar vezy si u care e situatia cu sentimentele tale. cel mai bine ar fi sa te sfatuiesti cu un prietenwinking mult succes happy

| βσσblėėŝ a răspuns:

Ai putea sa-i spui ca o placi.cine stie. poate si ea si te placewinking

| Posesiv a răspuns:

Vreau sa va zic ca am id-ul ei si ca vorbesc cu ea pe mess cateodata

| dalinusha01_1316 a răspuns:

Cel mai bine ar fi, cred sa cauti ''consolare'' la alte fete, de ex incearca sa te uiti dupa fete, asta ar fi o solutie buna, dragostea nu este intotdeauna de la prima vedere, cunoscind mai bine alte fete, cred ca ai putea sa o uiti.Succes!