| UnBaiatSiAtat a întrebat:

Am si eu o problema, maine e ziua mea si vreau sa fac dragoste pentru prima data cu prietena mea, atentie, dragoste nu sex. Cum sa procedez? Am 14 ani si ea tot atat.

P. S.: Nu raspundeti ca la varsta mea nu stiu ce sa nu fac asta etc. pentru ca nu ma ajuta deloc. Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| Tania a răspuns:

Pai,pregateste ceva romantic,un tradafir pe pat si chestii de genu.
Va puteti utita mai intai la un film romantic.
Sau pur si simplu incepeti si va sarutati, dezbracati si gata.
Scuze:nu pot sa nu zic ca esti cam mic si ca na, s-ar putea face chestii mult mai ok.Sa sti ca in general chestiile de genul nu prea merita sa le programezi ca atunci nu se intampla.
Cand o fi sa se intample crede-ma ca se intampla oricum si fara pregatiri gen:maine la ora 20 vreau sa.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai intai discuti cu parintii ei. Nu de alta, dar tinand cont ca "dragostea ta" ii va creste partenerie tale de 10 ori riscul ed cancer de col uterin, ei vor trebui sa o duca la ginecolog, sa plateasca investigatiile, tratamentele, biopsiile, etc. Si ginecologul va anunta automat procuratura, fiindca fata nu are discernamant la 14 ani (daca ar avea, nu ar face dragoste la varsta asta ca sa moara tanara in chinuri de cancer). Daca parintii ei nu dau declaratii scrise ca au fost de acord, tu vei face inchisoare (stiu ca ti se pare ca merita sa faci dragoste cu ea o data, sa mergi 7 ani intr-un penitenciar de minori, dar gadeste-te ca e posibil sa vrei si altceva de la adolescenta decat peretii celulei, asa ca ia masurile necesare). Dupa ce discuti cu parintii ei (eventual in prezebta parintilor tai, ca sa te asiguri ca ei nu se razgandesc dupa aceea si hotarasc totusi sa nu mai dea declaratii), mergeti impreuna (tu, ea si unul din parintii ei) la un ginecolog. Acolo vi se va explica cat de riscant este pentru o fetita sa devina femeie la 14 ani, ce responsabilitati implica asta si vi se va face un calendar de consultatii ginecologice pentru ea (in prima luna de la inceperea vietii sexuale, la 3 luni, la 6 luni, etc). Apoi cumparati prezervative pe masura penisului tau (vezi ca sunt pe diametre).

| justitiarul a răspuns (pentru Brigaela):

laughing Cred ca i-a pierit cheful de sex! Felicitari pentru raspuns!

| Brigaela a răspuns (pentru justitiarul):

Sau poate isi va asuma responsabilitatile, inclusiv pe cele penale care decurg logic din acest gest

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna, nu ti se pare ca sunteti cam mici pentru acest pas? Aveti doar 14 ani,gandeste-te la consecintebatting eyelashes.
Nu e chiar asa cum pare, mai ales fata, pe viitor o sa aiba probleme.
Deci inainte sa faceti acest pas mai bine gandeste-te la consecinte, asculta-mi sfatul.
Pa pa!

| DeeaMarry a răspuns:

Aveti ceva timp de cand sunteti impreuna? O iubesti? Nu o sa o parasesti dupa prima noapte? Ai motive sa crezi ca ea ar fi de acord?(Pentru ca altfel s-ar putea speria) Esti sigur ca iti poti asuma raspunderea protectiei? Daca da, atunci nu iti mai ramane decat sa te gandesti la faptul ca exista riscul ca fata sa ramana insarcinata sau sa aiba probleme de sanatate din cauza varstei fragede. De aceea ar fi mai bine sa mai asteptati putin.
Daca totusi esti hotarat sa faci acest pas, atunci ai mare grija cu protectia! Ia-o incet, ai rabdare si fi foarte tandru, romantic. Daca vezi ca nu e sigura, atunci opreste-te! Crede-ma, te va aprecia mult mai mult daca esti intelegator. Nu uita ca pentru ea e un eveniment foarte important.
Mult succes!

| CocoMexii a răspuns:

Ar fi bine sa o aduci la tine acasa... darpoate ca ea nu este de acord cu ceea ce vrei tu sa faci happy.E bine ca te gandesti la dragoste si nu la "sex" ca altii :/ La multi ani!

| firelord66 a răspuns:

Scuze ca iti zic asta dar trebuie sa mai astepti cel putin 2 ani...ai tot timp dupa aia sa faci ...si cam toti care iti raspund cred ca o sa iti zica de varsta

| JoMo a răspuns:

Mai asteapte 1 an 2 cel putin! La multi ani!

| dindu a răspuns:

Mai oameni baiatu va intrebat doar cum sa fie mai romantic si voi veniti cu chestii pe care probabil nici nu le va citi.nu ca nu ar fi importante.dar stiti cum e.el probabil vrea doar sa fie romantic pentru ca dupa cum o povestit probabil chiar o iubeste.si acum sfatu meu blushing.ai spus ca va fi o petrecere cu mai multi.pai zic ca dupa ce pleaca toti si ramai cu ea cucereste`o cumva si incepe`ti sa va sarutati.si ia`o incet.happyte va aprecia mai mult asa.happy. sper ca nu am jignit pe nimeni.happy

| nebunu_5532 a răspuns:

La virsta asta nu stii sa nu faci asta etc!

| simo_8168 a răspuns:

Da esti sa nu zic cum...nu ai ce face sau ce vezi-ti de treaba ta mai nu de dragoste acum serios ai 14 ani si ea tot 14 tu vrei dar ea vrea?

| UnBaiatSiAtat explică:

Astia care postati numai de amoru artei cu varsta mai bine gasiti-va ceva de facut, pai maine invit mai multi colegi acasa printre care, normal, si ea. O sa incerc, nu am spus ca o fortez sau ceva, o iau pe indelete nu ma arunc. In orice caz daca ma poate ajuta cineva eu astept... happy