| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut am inceput sa vorbesc cu fata de care imi place, cu care acum sunt intr-o relatie. Pe atunci stateam si vorbeam pana noaptea si nu cred ca acest lucru o deranja. Nu am adus vorba de o relatie pana acum o luna si ceva. Am intrebat-o si a acceptat. Ne-am intalnit de vreo 2 ori pe saptamana, dar nu am prea vorbit pe mess pentru ca vroiam sa nu raman fara idei de discutie cand ne intalneam. Ea nu mi-a spus ca ma place sau altceva, doar ca ar vrea sa iesim impreuna. Problema este ca ea mi-a spus doar de doua ori sa iesim, in rest doar eu ii propuneam acest lucru - la fel si discutiile pe mess, tot eu le incep mereu. Daca nu le-as incepe eu nu stiu daca ea ar face asta, n-am incercat. Cand iesim impreuna nu se uita niciodata in ochii mei, dar vorbim, o fac sa rada. Nu prea reusesc sa trec de bariera atingerii, ca sa zic asa. Adica as vrea sa o ating, s-o imbratisez, s-o tin de mana dar parca imi este frica laughing. (Sunt timid, stiu) Daca nu mi-a spus ca ma place dar totusi vrea sa iesim si evita contactul vizual, iar conversatiile pe mess le incep tot eu, ce as putea crede? Si ea este timida, cu alte persoane cunoscute vorbeste, dar cand sta cu mine nu prea, doar daca gasesc eu un subiect despre care sa discutam. Chiar ea a propus sa iesim mai des, eu prin des ce sa inteleg? Nu vreau sa o bat la cap cu iesirile in oras. De obicei stam intr-un loc linistit si mai vorbim, dar exista acele momente de liniste deplina. Ce sa fac? Sa o intreb daca ii place sa iesim impreuna si daca ma place?
Rapunsul cel mai complex care ma poate ajuta sa fac ce e bine are funda big grin!

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Da, exact asta sa o intrebi, i-ar daca a acceptat sa fie cu tine ai acces deplin la ea, adica poti sa o ti de mana si sa o imbratisesi sau altceva, chiar daca esti timit. Daca mai sunt momente de liniste o saruti pe obraz, poate o faci sa zambeasca si incepe o mica converstie.

2 răspunsuri:
| gumaa a răspuns:

Stiu cum te simti crede.ma ti.as povesti povestea mea... dar sunt aici sa te ajut pe tine. eu zic asa sa lasi timiditatea la o parte si sa o iei in brate poate chiar sa o pupi smug cand nu aveti subiect de discutie treci la fapte. e vara! cand iesiti intr.un parc ia o sticla de apa si stropeste.o si fa tot felul de chesti de genu. daca ea nu vrea sa iesiti inseamna ca nu iti duce dorul, daca nu iti duce dorul nu ii lipsesti, daca nu ii lipsesti nu tine la tine indeajuns de mult... sper ca ti.am fost de ajutor, succes :*

| 愛日本 a răspuns:

Crede-ma ca fetelor le place ascest lucru! Adica sa o imbratisezi sa o atingi!
Fa-o sa rada, abordeaz-o!