| Andrew9555 a întrebat:

Salut, as avea si eu nevoie de niste sfaturi.
M-am certat cu prietena mea, eram la un curs de limba franceza si ea a inceput un joc, s-a urcat pe masa (cu fundu, doar asa, in joaca) vroia sa primeasca atentia mea, si eu am intrat in jocul ei, am inceput sa o iau in brate, sa o gadil, sa pun mana pe la sani si chestii de genul asta, nu s-a suparat, a doua oara insa am cam exagerat eu, adica data urmatoare eu am incercat sa fac jocul, si se pare ca nu a decurs tocmai ok, s-a suparat pe mine, nici acum nu stiu exact motivul exact.

Tin sa precizez ca noi eram mai mult prieteni, nu iubiti, si mai sunt cateva lucruri care cred ca ar fi putut sa o deranjeze, o data la scoala, am incercat sa o sarut de fata cu toata lumea, a fost o greseala destul de mare, mai ales ca ea nu se mai sarutase pana acum, dar nu am sarutat-o fiindca mi-am dat seama ca era o greseala sa fac asta de fata cu toata lumea, dar eram pe aproape. Un alt motiv ar putea fi faptul ca a aflat si diriga ei de asta, de faptul ca eu o plac si a spus la toata clasa, asta s-a intamplat din greseala, vb la telefon in parc cu un prieten despre ea, si diriga ei cred ca era pe aproape si m-a auzit.

Am incercat sa o sun, mi-a raspuns, am zis 2 cuvinte si mi-a inchis, i-am trimis multe SMS-uri si mesaje pe mess, dar mi-a dat ignore, incerc sa ii scriu un SMS in care sa imi cer iertare, nu prea am idei ce pot sa spun, vreau sa ma impac sincer cu ea, iar cu SMS-ul a devenit singur optiune, trebuie sa vad cum pot face. VA ROG MULT SA MA AJUTATI CU SFATURI, DAU FUNDA SI ORICE MAI DORITI VOI!

3 răspunsuri:
| darkglass a răspuns:

Pai ea avea probabil chef de joaca si tu ai trecut limita iar ea s-a simtit aiurea mai ales daca nu sunteti impreuna sau ea nu a mai avut prieten, s-a simtit rusinata probabil atunci si ii e rusine si acum de tine dupa faza aceea, incearca sa iti ceri scuze daca ai suparat-o si spune-i ca nu ai vrut sa o faci sa se simta stanjenita si sa pierzi prietenia ei

| LoL a răspuns:

Cati ani ai baiatule? 10?

| ozzy22 a răspuns:

Depinde si de comportamentul ei.daca in cele din urma cedeaza si iti raspunde ai sanse mai mari sa va impacati. daca nu zice nimic mai bine astepti pana cand se va hotari sa discute cu tinewinkingacum nu stiu cat de mult ai intrecut masura dar din cate ai zis tu nu pare a fi asa tragic. oricum fi mai atent data viitoare ce vorbesti cand si undehappy