| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu nevoie de putin ajutor din partea voastra. Problema sta in felul urmator : dupa cum spune si numele, am 15 ani,si,sincer sa fiu,inca nu am avut nici o relatie (da stiu,sunt un fraier),insa asta e si problema. As vrea sa stiu si eu cum pot face o fata sa ma placa la prima vedere... Spre exemplu,daca merge pe strada,sau pur si simplu gasesc o fata pe FB,frumoasa,care ma atrage la prima vedere,si sa spunem ca ma decid sa merg la ea in oras,stiindu-i adresa,si sa ma intalnesc cu ea undeva,asa... random,fara ca ea sa stie sau ceva de genul,vazandu-ma pentru prima data. Cum as putea sa o fac sa ma placa,si sa fie atrasa de mine? Cum ar trebui sa procedez, etc.?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Păi, fi amuzant, politicos, imbrăcat îngrijit, cu bun simţ. Vorbeşte deschis cu ea, fi sincer şi păstrează legutura şi pe mess-facebook. Dacă va fi cazul, se va îndrăgostii de tine.
Succes!

| 97Alex97 a răspuns (pentru Adry05):

Da... insa ce se intampla daca fetei pur si simplu nu i se pare "draguta" fata mea, sau fizicul meu? Adica, nu port nici ochelari si nici nu cantaresc 50 de kg,insa totusi nu sunt nici "chipes" si nici "facut" sau ceva de genul asta,si de parca n-ar fi de ajung,am si ceva cosuri ca na,pubertatea. Deci chiar daca as sti sa vorbesc frumos cu ea,tandru, politicos, deschis, amuzant, ce s-ar intampla daca mi-ar da pur si simplu un ultimatum de genul "Dispari!; Nu sunt interesata! Esti urat!"... chiar n-ar trebui sa ma las descurajat de astfel de chestii?

| Adry05 a răspuns (pentru 97Alex97):

Nu trebuie. În primul rând, dacă vrei să fi iubit, şi vrei ca oamenii să te considere frumos, trebuie să ai tu în primul rând o părere bună despre tine. Când nu eşti mulţumit de propria persoană, acest lucru se simte din comportamentul tău, din mişcările tale şi automat şi ceilalţi încep să-ţi perceapă defectele. Deci, lucrează mai mult la încrederea în propria persoană.

| CrisTinasss a răspuns:

Hei! Daca iti place o fata de pe facebook, prin intermediul chat ului o poti intreba ce face, unde invata, si de aici sa pornind discutia, continui prin a o intreba ce ii place, ii spui sa nu se supere ca ai bagat o in seama in felul asta, dar iti face placere sa cunosti persoane nou, si ai remarcat o pentru ca e frumoasa (de aici rezultand si un compliment sau o serie de complimente, insa nu foarte siropoase) si vezi daca ii place si ei discutia si va simtiti ok vorbind, o sa se infiripe ceva...ai rabdare si incearca in primul rand sa te comporti frumos si vei vedea ca totul va fi bine! happy

| Azµre a răspuns:

Ha ha ha... Fraier ești că ești complexat de situație.
Nu e nimic de răs că nu ai avut nici o relație, din punctul meu de vedere de la 16 ani în sus tot să ai relații.

| NoSmile a răspuns (pentru Azµre):

Mare dreptate ai! Dar se pare ca in ziua de azi, se poarta sa faci si sex de la 11 anilaughing

| Azµre a răspuns (pentru NoSmile):

Da, perfectă dreptate.

| tzus a răspuns:

Sper ca glumesti! pur si simplu cand iti vine timpul atunci sti ce e de facut..nu te duci acolo cu tema facuta de acasa si se te mai uiti pe foie daca nu cumva ai sarit vreun pas.

| ToTuleOK a răspuns:

Nuti fa probleme eu am 16 si sunt la fel tot frica, timiditatea ma inpiedicat.Dar acum m-am hotarat cand imi place ii spun direct dupa ce ma apropi de ea.Incearca poate tu ai noroc!