| Victor95 a întrebat:

Salut as dori sa aflu daca odata cu inaintarea virstei scade sensibilitatea zonelor erogene

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu am gasit nici un studiu stiintific. De la 19 la 36 de ani am observat o crestere a sensibilitatii gradata, nu spectaculoasa, dar am castigat in acesti ani cam 30% din sensibilitatea initiala. Ce va fi in viitor, voi vedea. IN mod logic, ma astept la o scadere a sensibilitatii atunci cand vor scadea nivelurile hormonale (la menopauza pentru mine).

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Capacitatea de a percepe senzații iti este conferita de terminatiile nervoase din tegument, tesut care constituie învelișul corpului la om.Aceste terminatii nervoase nu sunt afectate de imbatranirea pielii ramanand la fel de sensibile la orice factor extern care actioneaza asupra lor.

| minrest a răspuns:

Nu scade. Vorbesc atat din ce stiu, cat si din experienta. Pana la 49 de ani nu scade oricum. Salut.

| AmaToaRea a răspuns:

Din cate stiu eu nu