| georgesteliade a întrebat:

Salut as dori sa ma ajutati si pe mine cu ceva daca se poate, mai mult as prefera raspunsuri din partea fetelor povestea incepe asa sunt cu o fata de mai bine de 1 an si jumatate ( in decursul acestui 1 an si jumatate ea m-a inselat cu altcineva vreo 3 saptamani iar inaintea mea a fost cu unul pe care iar l-a inselat so dupa lungi discutii mi-a promis ca nu va mai face asa ceva acum am parola ei de la mess de la fb tot si am decis s-o iert pentru ca tin la ea numai zic cate cadouri si etc luasem pentru ea nu ca sa o cumpar ci pentru ca tineam la ea doar atat si ea a ales sa ma insele WTF? daca ma comport urat iar nu e bine) dar noi insa nu am ajuns la relatia sexuala nici in decursul acelui timp nici acum cauza nu o stiu de ce, tind sa mentionez ca nu doresc doar sa i-o pun o si iubesc dar mi se pare ceva normal sa se intample asa ceva intr-o relatie parerea mea, ideea este ca nu vrea s-o faca spune ca nu o face din teama parintilor sau ca o face cand se marita dar mi-e greu sa cred ( vrea doar sa ne excitam amandoi da doar atat nmc mai mult nu sa si faca lucrul acela ) de aceea nu o inteleg deloc am incercat sa vb si cu ea dar vorbim putin si dupa schimba subiectu sau spune hai sa vb despre altceva te rog cand i-am spus daca doreste sa o facem nu a spus si ea ca o fata normala "o facem atunci cand sunt pregatita" mintea si zc ca cica da da da lasa ca vdm tot eu fiind ala care sa-i spuna cum ar fi normal sa procedeze... dupa ce am aflat ca ma inselase mai sunt momente cand ne certam si ii spun ca ma despart si uneori incepe sa planga si ca nu poate accepta ca noi sa numai fim imp da nustu daca e teatru sau chiar e adevarat asa ca fetelor ajutati-ma sa inteleg si eu cum ganditi sau sa ma sfatuiti MAI ARE ROST SA MAI STAU CU EA IMPREUNA SAU NU E BINE CE FAC? mersi frumos.pup:*:*

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Stii ca gelozia nu face bine unei relatii? Intr-o relatie exista iubire,respect,incredere. Cum sa iubesti si sa inseli? Cum sa fii cu altcineva? Ce fel de iubire este asta?
Cand iubesti cu adevarat nu ai ochi pentru alt baiat sau alta fata.
Si chestia cu sexul-asta este intre voi doi,nimeni nu poate stii ce este in mintea ei si daca tu ca prieten inca nu stii cu adevarat ce gandeste despre acest lucru cred ca ar trebui sa renunti la ea,sa gasesti o fata care sa te iubeasca cu adevarat, pe care s-o iubesti, sa aveti amintiri frumoase impreuna si nu ganduri de gelozie. Increderea este un lucru important intr-o relatie. Ce o sa faci? O sa te gandesti tot timpul daca ea te inseala sau te va insela? Poate ca ai parola de la mess si de la facebook, dar ai si telefonul ei? Stii cu cine vorbeste ea cand nu e langa tine?batting eyelashes
Gandeste-te bine, este vorba de viata ta si de ce nu si de fericirea ta.
Succes! happy

19 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

De ce ai ierta o cățea care te-a înșelat în primul rând? O tipă care te iubește nu te înșală, asta-i simplu.
Eu în locul tău călcam pe cap și pe ea și pe el.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Umm...inselatul asta de care povestesti a inclus si sex? esti sigur ca mai e virgina? poate vrea sa zica ca nu vrea sa o faca cu tine fiindca se fereste sa afli ca si-o teage cu altii.mai cine stie. daca insa te-a inselat de atatea ori gandeste-te bine capoate o sa o faca pe la spate si tu nici nu o sa mai afli

| georgesteliade explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Odata m-a inselat dar a spus ca nu va mai face asa ceva niciodata dar mi-e greu sa cred acum am parola ei de la mess d la fb si o cam controlez mereu si in leg cu baiatu ala am aflat de la el ca nu a facut nmc doar atat sa se excite cum face si cu mine

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru georgesteliade):

Eu m-as mai juca un pic cu ea si i-as baga un deget putin in vagin.nu o crede pe cuvant pana nu incerci.asa si crezi ca nu are telefon? esti cu ea 24/24? nu stii ce face cu cine umbla, o data ce a calcat stramb se poate sa o faca din nou

| georgesteliade explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Dar imi spui si mie te rog daca vrei cum aflii daca e sau nu cu faza cu degetu? ...eu i-am bagat si 2 adica cum iti dai seama...sau nustu sa-mi explici happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru georgesteliade):

Nu cred ca mai e virgina. daca poti baga mai mult de un deget poti sa ii spui ca poti sa o penetrezi si nu o sa o doara fiindca nu mai e virgina.Vaginul are un orificiu micut prin care nu poate intra nici un deget daca fata este virgina.Ea este virgina doar in mintea ei

| georgesteliade explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Asta zic ii bagam cu 2 si faceam tare dar dupa ceva timp zc ca o doare...acm nici nu mai spune bag 2 si gata////

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru georgesteliade):

E dezvirginata.nu cred ca de tine. sfatul meu e sa o pui la zic si sa vb cu ea, daca evita subiectul inseamna ca iti ascunde ceva.clar,nu de alta dar o sa suferi.gandeste-te

| georgesteliade explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Am sa vb astazi cu ea dar parerea mea 70% ca va evita subiectu si va iesi de pe mess imediat pentru ca minute numai am s-o sun...dar asa va face o cunosc destul de bine...

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru georgesteliade):

Nu ai inteles.o pui la zid fizic.cand te vezi cu ea vb cu ea nu asa ca pe mess poate sa te minta

| AMa19 a răspuns:

Poi in primul rand, daca te iubea nu cred ca te-ar fi inselat. Parerea mea, cred ca asta este un teatru. Si in legatura cu sexul, na daca te te-ai fi pus in locul ei, de obicei la fete este mai greu, na baietii sunt altfel. Sti se culca cu tine acum, dupa aia se desparte, apoi isi face alt prieten se culca si cu ala, apoi toti o sa radeti de ea ca iaute cum este aia o tarfa ( scuzati-mi expresia ), se culca cu toti. Cam asta este. Eu spun sa te desparti de ea, chiar daca o iubesti, pentru ca daca tot i` dai sanse si spui stai ca nu mai face si dupa aia o vezi cu altul, nu mai are rost sa isi bata joc de tine si in plus mai sunt fete, poate mult mai speciale decat ea si poate te vor iubii mult mai mult, dragoste va fi reciproc, asa ca nu are rost sa te tii dupa fundul ei. A si nu te lasa intimidat de niste lacrimi sti cateodata se mai spune ca " plange cu lacrimi de crocodil ". Daca te iubea cu adevarat iti arata si din putin resprect nu statea eu stiu cu cine. Deci las-o balta. Cam asta ar fi parerea mea. fundita big grin?

| georgesteliade explică (pentru AMa19):

Sau sa ma despart de ea astazi? si daca se va intoarce inapoi la mine insemna ca virgula chiar ma iubeste.thinking

| AMa19 a răspuns (pentru georgesteliade):

Poi poate ca te iubeste, doar ca ar fi trebuit sa se gandeasca mai intai sa nu te insele, ce naiba o lasi sa isi bata joc asa de tine?

| georgesteliade explică:

M-am comportat si super frumos cu ea inainte o respectam, o alinam, o iubeam si tot nu vrea ca noi sa o facem...macar sa-mi zica adevarul si il respect e decizia ei dar nu sa-mi zica odata ca ar vrea alteori ca ii e frica de ai iei si tot asa...

| JustMe88 a răspuns (pentru georgesteliade):

Daca ai decis sa o ierti pentru ce a facut..important e sa nu mai revii la subiectul acela! Arata'i ca poate avea incredere in tine! Cat despre partea sexuala..ar fi bine sa ii explici intr'un mod cat mai clar ca ai nevoile tale si nu o poti duce asa la nesfarsit...dar in acelasi timp ofera'i un pic de intelegere! Cu cat o vei presa mai mult cu atat te va respinge...are nevoie de spatiu!

| georgesteliade explică (pentru JustMe88):

Am iertat-o eu dar important este sa numai faca asa sa insele tocmai de aceea sunt foarte nehotarat s-o las sau nu...de exemplu acum 4 zile ne-am certat si am zis ca ne despartit a inceput sa planga si dupa m-a sunat ca nu vrea sa ne despartim CHIAR NU STIU CE SA FAC thinking

| JustMe88 a răspuns (pentru georgesteliade):

De o sansa are nevoie oricine! O sa vezi in timp daca a meritat sau nu sansa e care i'ai dat'o! Nu stiu daca ar fi ok sa te desparti de ea din senin! Parerea mea e ca trebuie sa fie constienta ca nu e singura de pe planeta si daca nu ca stii sa te pastreZe te poate pierde! Baga'i in cap faptul ca esti un baiat destept..frumos..si iti poti gasi oricand pe altcineva! Arata'i ca ai incredere in propria persoana...pentru a fi constienta ca la urmatorul pas gresit nu va mai fi iertata

| georgesteliade explică (pentru JustMe88):

Nustu este si o persoana asa foarte aiurea adica foarte imprevizibila nu prea ai ce discuta cu ea se supara mai din orice ea e genul de fata care vrea respect, sa fie alintata sa-i oferi iubire dar in schimb ea sa nu-ti ofere nimic cam asa...

| georgesteliade explică:

Anna nu s-a intamplat nmc cu cel care m-a inselat asta am aflat de la el, el mi-a spus doar ca si la el a fost la fel doar sa se excite si atata acum nu stiu chiar tot nu sa si o faca..si oricum ei numai vb pentru ca ala a aflat ca l-a inselat si pe el