| sela_2699 a întrebat:

as vrea sa intreb fetele voi avea o relatie cu un baiat dintr-o familie simpla nici bogat dar nici saracsi pe care il iubiti sau l-ati lasa pentru unul mai instarit gindinduva la viitorul vostru? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Un baiat simplu iti poate oferi mai multe decat cel bogat. Daca esti cu baiatul din familie simpla si il iubesti si te iubeste, el iti poate oferi totul, iubire, sprijin, te va face fericita asa simplu cum e, iti va fi alaturi si poate cu timpul iti va oferi si un viitor mult mai bun decat cel care la avut in familie, nu neaparat toata viata sa ramana asa, poti sa ai mii de facultati si sa ramai sarac si sa te chinui sau poti sa ai putina scoala si sa reusesti in viata mai repede ca un om cu scoala.
Nu bani conteaza intr-o relatie, tine minte cu bani poti cumpara orice insa nu poti cumpara dragostea adevarata, cu bani poti avea ce doresti insa bani nu te vor face fericita... Niciodata sa nu te gandesti sa stai cu cineva din interes sa iti asiguri viitorul caci vei avea multe surprize care te vor surprinde neplacut... Ti-ar place sa alegi baiatul bogat sa iti faci o familie si sa stii ca l-a fiecare colt te inseala? Ti-ar place sa iti cumpere si sa iti dea ce iti doresti dar sa se poarte urat cu tine si sa te trateze ca pe o carpa?
Trebuie sa gandesti cu cap si sa alegi ce crezi ca te-ar face fericita dar sfatul meu e sa asculti de cei care stiu si care au trecut prin asta, iti spun ca BANI nu aduc fericirea doar o intretin... bani pot cumpara multe si te pot duce oriunde dar niciodata nu iti vor da Fericire si Dragoste.
Sa iubesti si sa fii iubit cu adevarat, sa ai pe cineva care sa iti fie aproape mereu si sa te ia in brate cand iti este greu este cel mai important lucru.
Niciodata nu te gandi sa iti asiguri viitorul, lasa sa vina totul de la Dumnezeu si ai sa fii fericita. Numai bine!

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu stiam ca pentru un om sanatos la cap bogatia e un criteriu primar!

Daca as fi o panarama profitoare, normal ca il aleg pe ala cu banu' gros!

| Ririru a răspuns:

Stii, multe o sa spuna ca nu. Dar nu stii cat de adevarat e.
Eu categoric NU. De ce? Nu sunt materialista, nu o sa fiu niciodata. Mereu ma ciondanesc cu iubitul meu, sau cu orice alt baiat, cand vrea sa-mi cumpere ceva sau sa ma scoata in oras pe banii lui. happy

| NickiMinaj a răspuns:

Normal ca as avea o relatie cu ala pe care-l iubesc si care ma iubestebatting eyelashes, n-am nevoie de banii nimanui.

| lavyBandB a răspuns:

Tata la un moment dat mi-a spus ovorba...si are dreptate: Mai bine sarac, dar sa ma iubeasca decat bogat cu amantewinking

| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Daca cel mai modest te face sa te simti mai bine in compania lui atunci nu trebuie sa renunti la el pentru unul mai instarit.ramai cu baiatul pe care il iubesti mai mult nu cu cel care iti poate oferi o situatie materiala mai buna.viata ta va fi foarte frumoasa langa persoana iubita chiar daca nu vei avea o situatie materiala foarte buna. te vei simti mai bine langa cel iubit decat langa un baiat p care l'ai ales pentru bani[winking]

| coolgirlmaria a răspuns:

Nu, niciodata nu l-as lasa pe baiatul pe care il iubesc pentru unul care are bani, dragostea si intelegerea este cea mai importanta. Cel putin pentru mine.