| FaraNumeCaSeAfla129373749 a întrebat:

Azi de dimineata am observat ca am o bubita ce seamana cu un cos pe penis (scuzati cacofonia) ce sa fac sa imi dispara? Am incercat sal sparg dar nu merge....am aproape 15 ani se poate intampla sa imi apara din cauza pubertatii? Scuzati ortografia (scriu pe telefon)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te panica deoarece aceste cosuri pot sa apara pe oricare parte a corpului in perioada pubertatii.Nu iti recomand sa il storci deoarece s-ar putea infecta, dispar cu timpul, mentine igiena cat mai bine.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mai Stefan, ti-ai inceput viata sexuala? Daca da, s-ar putea sa fie in urma ultimului act sexual, cand ai contactat o boala sexuala. In acest caz mergi la un medic urolog sau ginecologic si-ti vor explica ce este de facut in continuare.

| minrest a răspuns:

Se mai intampla, seamana cu cosurile dar sunt mai mici, daca nu ai relatii sexuale nu e nimica, nu irita, pastreaza igiena si va trece. Daca se agraveaza mergi la dermatolog dar e putin probabil.

| Otto2014 a răspuns:

E vreo boala.

| LaESfanta a răspuns:

Eu nu vad cacofonia, in rest e ok.

| NumeNormal a răspuns:

Acele bubite pot fi o boala cu transmitere sexuala numita VERUCI. Mergi la dermatolog pentru tratament(se pot cauteriza).