| yasmina17 a întrebat:

eu am 15 ani, si prietenul meu 17, am vrea sa intretinem relati sexuale, exista riscuri mari sa raman insarcinata daca baiatu' e virgin? noi 2 am vrea la inceput cate momente fara prezervativ, si dupa aia cu el... exista riscuri mari sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga mea, de ce te grabesti sa ai relatii sexuale? Oare nu ai viata inainte si timp din belsug pentru asa ceva? Ti-e frica ca vine sfarsitul lumii si n-ai apucat sa experimentezi acest lucru? Esti inca prea mica pentru a avea relatii sexuale. In plus, riscul de a ramane insarcinata este f. mare si nu cred ca iti doresti sa ajungi pe la ginecolog sau mai rau, sa devii mamica asa de tanara. Iti spun acest lucru pentru ca am si eu o fetita si n-as vrea s-o vad in astfel de situatii. Pot sa-ti spun ca o colega de-a baiatului meu a ramas insarcinata in clasa. a IX-a si a nascut deja, intrerupand astfel scoala. Acest lucru nu-i o joaca, mai ales ca amandoi sunteti fara experienta. In plus, pentru tine, ca fata, nu-i nicio placere la inceput, deoarece este dureros atunci cand se rupe himenul. Exista si varianta sa nu te doara deloc, dar acest lucru e putin probabil. Parerea mea este sa mai asteptati, caci dupa cum am mai spus, sunteti tineri si veti avea timp destul si pentru sex dupa ce veti termina un liceu. Cu prietenie si sinceritate!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virginitatea lui nu are nici o legatura cu riscul de a avea copii. Daca si tu esti virgina, atunci sa stii ca riscul primului contact sexual este ceva mai mare decat al celorlalte.

| Bacemi a răspuns:

Riscuri sunt mereu, nu conteaza virginitatea aici. Dar aici in primul rand conteaza varsta ta. E periculos acum sa ai contact sexual. Mai degraba astepti macar 1 an, 1 an jumatate. O varsta ideala ar fi peste 17 ani pentru relatii sexuale. Niciodata sa nu faci asta. Prezervativ pana la capat.

Janina
| Janina a răspuns:

Vrei pentru cateva clipe de placere sa ai de la 15 ani un copil pe cap?
daca raspunsul e da, atunci fa-o

| stefangeles a răspuns:

Da mai ales ca e virgin si isi va da drumu mai repede, deci protejati-va inca de la inceput nu lasa o sarcina sa-ti strice adolescenta...

| karellen a răspuns:

Da. n-are nicio legatura ca el e virgin. folositi prezervativul pentru a nu veni peste 3 zile aici ca sa intrebi cat costa si cum se face un test de sarcina. inainte de a-ti incepe viata sexuala, informeaza-te. sunt destule brosuri, cabinete si informatii pe Internet.

| Licurici_4986 a răspuns:

Daca o sa intretine-ti relatii sexuale (in gura) nu exisat nici un risc sa ramai gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai zii sa-si puna prezervativul! dar ia uite altii car fac sex la varsta de 15 ani