| axxy69 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul in perioada menstruatiei? Este posibil, riscant, sau nu? Eu am mai inteles ca se poate si ca diminueaza durerile resimtite de ea. Si as mai dori sa stiu cum as putea sa protejez locul (patul) si pe mine de sange, ce as putea folosi? Dar sa nu fie un prosop/ patura etc. Daca aveti alte sugestii si sfaturi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este "posibil" happy

Dar NU este recomandat să faci sex în perioada menstruaţiei!

Există un risc MARE de a se rupe prezervativul, există discomfortul fizic, eventuale dureri, risc crescut de infecţii, risc de hemoragie, etc.
Ca să NU mai vorbim de aspectul dezagreabil sad

Dacă tot o faceţi cu prezervativ, de ce să nu aştepţi până după terminarea menstrei?
Că, doar, NU se termină lumea azi...

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

E posibil, nu e riscant dar e scarbos....tre sa pui un ciolofan pe pat

| ιυвιтα a răspuns:

Sexul in perioada menstruației crește riscul infecțiilor. ..Plus că te vei simți jenata...Nu recomand!

| Emilian65 a răspuns:

In timpul menstruatiei nu este indicat si nici placut sa faci sex. Pentru a nu aparea pete pe cearceaf, in cazul sexului facut in timpul menstruatiei, este bine sa puneti sub voi o musama.

| Fatamuntilor a răspuns:

Iata sfatul specialistului
http://www.sfatulmedicului.ro/......sale_12149
Totusi,sunt de parere ca ar fi sa astepti 4-5 zile.
Daca tu si partenerul vrei sa aveti parte de senzatii tari, (dupa ce cantariti bine avantaje si dezantaje), eu zic totusi sa apelezi totusi la un prosop, patura sau chiar cearceaf pe care ii arunci dupa.

| Alcyon a răspuns:

Mi se pare scarbos. In afara de asta, in aceasta perioada, femeia poate sa faca mai usor infectii, prin urmare sa nu crezi ca ai scapat de prezervativ.

| grab a răspuns:

Daca nu v-ati vazut de mult si nu rezolvati cu sex oral mergeti la dus si faceti si normal. e de evitat totusi dpdv igienic. plus ca e si un miros ciudat spre deranjant...

| Jardelin a răspuns:

Mi-e mie se pare jenant si oribil! Dar ea, femeia, se va simti confortabil in acea situatie? Nu cred!

Nu este recomandat nici de medici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pui un celofan pe tine si pe pat.da ce ma nu poti avea rabdare patru cinci zile?