| adry16 a întrebat:

Salut, ce pot sa fac ca sa nu ramin insarcinata in afara de prezervative si pastile?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista alte metode cu siguranta acceptabila, evident in afara de abstinenta. Sterilet, daca ai peste 30 de ani si nu iti mai doresti copii.

| Libelle a răspuns:

Sa-ti pui sterilet, plasture, dar de ce te-ai complica asa cand exista metode lejere?
Sau practica abstinenta daca restul nu-ti surad.

| liz23 a răspuns:

In afara de metodele de protectie care le gasesti oriude pe internet,ti le poate spune orice doctor specializat,ultima varianta ar fi sa nu faci nimic, iti ti hainele pe tine, asa cu siguranta nu ramai insarcinata.