| adry16 a întrebat:

Salut, ajutati-ma va rog, ce fel de pastile pot sa eau ca sa nu ramin insarcinata dupa actul sexual? fiindca nu vreau sa ramin insarcinata sint prea tinara.

9 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Anticonceptionale, si le iei in fiecare zi(aproape)

| Sn1p3r a răspuns:

Anticonceptionale, dar nu mai bine sa aiba el prezervativ? E mai sigur si din punct de vedere al bolilor cu transmitere sexuala.

| adry16 explică (pentru Sn1p3r):

Da prezirvativ, dar stiti ca e, mai bine fara

| Sn1p3r a răspuns (pentru adry16):

Da e mai bine, dar pune protectia pe primul loc.Gandeste te la tine in primul rand. Tipul cu care o faci are analizele facute? Sti sigur ca e curat? Si prezervativele sunt si mai sigure ca anticonceptionalele!

| PrajituraTiramisu a răspuns:

Poti lua anticonceptionale

| adry16 explică (pentru PrajituraTiramisu):

Si la ce pret sunt aceste pastile?

| PrajituraTiramisu a răspuns (pentru adry16):

Nu prea stiu

| onlyviu a răspuns:

Daca esti prea tanara, e mai bine sa folosesti aspirina intre genunchi. E 100% sigura.

| adry16 explică (pentru onlyviu):

Hh cum adic aspirina intre genunchi este o gluma proasta