| sarra19 a întrebat:

Salut,cine are asa situatie ca la mine poate ma poate ajuta cu sfaturi vreau sa intreb merita sa ma mai intilnesc cu persoana care zice ca ma iubeste dar ne vedem o data in 3 saptamini este in oras cu mine,zice ca o sa-i fiu mireasa lui si gata, dac ii zic ca ne-am despartit se infuriaza repide si vine..ma iubeste oare?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se minte singur ca te iubeste. Oricum tu nu-l iubesti, asa ca...

| sarra19 explică (pentru neutrino):

Eu il iubesc cine o zis ca nu, si nu cred ca el se minte singur, demult putea sa-si caute alta dac nu ma iubea

| piti77 a răspuns:

Cred ca vrea ca tu sa stai linistita in casa si el sa-si vada de viata in timpul asta. probabil te considera femeia potrivita pentru o eventuala casatorie viitoare dar inca nu este pregatit(un fel de "ce-i al meu e pus deoparte". dorinta lui e ca tu sa-l astepti si el sa vina cand s-o satura..depinde de tine daca asta iti doresti si crezi ca esti in stare sa accepti situatia fara reprosuri atunci asteapta. daca nu, vezi si tu de viata ta si lasa-l. cati ani ai? e prima relatie? riscul este ca intre timp el sa gaseasca alta persoana care sa i se para mai potrivita si atunci..ai asteptat degeaba.

| sarra19 explică (pentru piti77):

Da am avut prima relatie sexuala cu dinsul, asa mam ghindit si eu acum el se distreaza dar peste un timp are nevoie de o sotie care ma inkipuie pe mine, totusi tine la mine poate daca nu ma lasa in pace

| piti77 a răspuns (pentru sarra19):

Cati ani tu? dar el? planuiti sa faceti pasul asta curand? pentru ca daca nu aveti in plan o casatorie in viitorul apropiat, atunci exista riscul pe care ti l-am spus mai devreme. parerea mea este ca acceptarea acestei situatii este cu doua taisuri.dar tu stii cel mai bine ce fel de om este si daca merita. pe de alta parte se spune ca este bine ca barbatii care au avut parte de multe aventuri inaintea casatoriei sunt mai fideli sotiilor lor.laughing dar toate astea sunt relative. ce pot sa-ti mai spun...fa cum simti si...cum ti-o fi norocul happy
eu iti urez succes. orice ai face sa fie alegerea ta si sa nu ai regrete indiferent cum merg lucrurile.

| askman4u a răspuns:

Intensitatea nu e neaparat si realitate!