| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. am 22 de ani. am o problemă care ma framinta de citva timp. citeva luni in urma am cunoscut un baiat de virsta mea. el e verisorul unei colege de facultate. el nu e din aceeasi localitate ca si mine, cam o ora cu autobuzul. imi place de el si lui ii place de mine, dupa spusele sale. problema consta in faptul ca ne intalnim foarte rar, deci cam o data pe luna. dar in rest pe net vorbim sau pe skype ne vedem. la intrebarea "Cind mai vii in oras sa ne vedem?" cel mai des primesc raspunsul NUSTIU. sau imi mai zice uneori sa merg la el acasa (el e dintr-un sat), dar eu nu pot sa ma duc din principiu. ultima data ne-am intilnit inainte ca el sa plece la mare la odihna cu familia unui prieten de al sau...dar am impresia ca daca nu era sa se duca, nu ne intilneam nici atunci, deja au trecut 3 saptamini. vorbim ca de obicei pe net, skype. sincer deja m-am saturat. m-am saturat sa astept. am impresia ca nu e serios cu mine si doar tine legatura pentru ca sa aiba cu cine se intilni aici in oras cind vine la prietenul sau. simt parca o indiferenta din partea lui, nu stiu cit o sa mai dureze asa, dar eu nu mai pot, vreau si eu sa am o relatie normala...de citeva zile deja nu il mai intreb cind o sa vina, m-am saturat sa aud acelasi raspuns.mii foarte greu, sufar.el nu lucreaza nicaieri, doar treburile pe acasa le face, invata la frecventa redusa, adica are destul timp ca sa se intilneasca cu mine, dar parca nu ar vreau, eu deja nu-l mai inteleg. zice ca tine la mine, ma iubeste, dar nimic nu se intimpla.mi-a spus ca posibil cu prietenii sa plece la odihna undeva peste hotare si cred ca doar atunci inainte ca sa plece ne vom intilni, ca asa nu mai cred sa vina sad spuneti-mi va rog cum sa procedez, am finisat facultatea si vreau sa-mi caut un serviciu, poate asta imi va mai lua din ginduri, acum stau acasa si tot timpul ma gindesc la situatia data. ajutati-ma va rog mult.va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El este serios, dar nu este mort dupa tine. Dar daca-i propui concret o aventura, nu cred ca te-ar refuza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Nu stiu ce sa iti scriu dar te sfatuiesc sa vorbesti cu el.Sa ii explici ce simti cu adevarat pentru el si sa il intrebi daca vrea o relatie stabila.Ar putea sa te ia si pe tine cu el in vacanta. Daca el nu are nici un gand eu te sfatuiesc sa iesi sa iti cauti pe altu din oras.Dar mai intai vorbeste cu el, explicai.Succes!

| valea20 a răspuns (pentru anonim_4396):

In vacanta cu el nu cred ca am sa pot sa merg, deoarece deja am fost la mare cu parintii mei si chiar nu-mi pot permite financiar. alta e ca eu i-am zis ca vreau sa ne vedem mai des si el a zis ca mai incolo va fi mai aproape de mine, dar eu nu stiu daca va fi asa.ramine de vazut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu stii cat de mult te vrea el, cat de mult te iubeste. Dar tu trebuie sa stii ce vrei sa faci cu viata ta. Tu cat de mult il vrei?

| valea20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum sa aflu cit de mult el ma vrea si ma iubeste?

| msKat a răspuns:

E cam complicat. sad