| Sevenup a întrebat:

Salut.Cine ma ajuta si pe mine va rog din inima? Dau fundita +folositor (folositor la fiecare raspuns)
Exprima'ti opinia despre afirmatia:
"Romanul cultiva personajul complex in conflict cu sine si cu lumea". Astazi am citit un roman 'Viata la tara', dar nu stiu daca pe baza lui e chestia astasad
Va rog, macar de data asta nu mai spuneti 'gandeste singura' sau altele... macar o idee.As aprecia (scuze de categorie)

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Gândeşte singură!

| lauracraciun a răspuns:

As vrea sa te intreb ceva.esti din botosani? si as vrea sa stiu cum te cheama te roog

| lauracraciun a răspuns:

Eu sunt din botosani...asta e contul unei prietene si as vrea sa te cunosc.sunt de la scoala 2love struck:X:X da-mi idi-ul tau

| maissner a răspuns:

Adica acel roman contureaza un personaj complex, care incearca trairi intense si diferite, luptandu'se cu sine insusi si cu ceu din jurul lui pentru a pastra curata legea morala. big grin. Asta mi-a venit in minte :d