| blacke a întrebat:

Salut, cred ca sufar de ejaculare precoce, am 17 ani si cand ma masturbez fara material rezist 5 6 minute, dar cu material 1-2 minute. Ajutor

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Userul @gheorghe699 are perfecta dreptate. In cazul tau pur si simplu este vorba de lipsa de experienta sexuala, in nici un caz nu este vorba de ejacularea precoce autentica, care reprezinta de fapt o disfunctie sexuala provocata de anumite stari de boala. Ejacularea necontrolata a spermei in cazul tau, este urmarea ori a excitatiei intense (a surescitarii), sau a starii de abstinenta sexuala prelungita, caracteristica si prezenta in cazul majoritatii tinerilor/adolescentilor, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si pe urma DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales cu una si aceeasi persoana se poate obtine experienta sexuala necesara care va permite coordonarea, controlarea si retinerea ejacularii pe perioada de timp dorita. Doar atunci cand se procedeaza asa, in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza si devine una normala. In prezent nu exista pe piata sau in comert niciun medicament sau produs/preparat cu efect eficient pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel ca, in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca chiar si numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Daca ziceai ca ai 27 de ani te credeam ca ai ejaculare precoce. Ai 17 ani totusi, ce vrei? Nu ai nici experienta. Lucreaza acolo in continuare pentru a rezista mai mult. Masturbarea te ajuta la reglarea si controlul ejacularii. Bafta si sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Evita sa te mai masturbezi des si totul se poate regla.

| gheorghe699 a răspuns:

Stai linistit, nu suferi denimic, esti la varsta "marilor labe"poti sa te masturbez de 3-4 ori ..si sa vezi a patra oara, ..ca duci peste o ora ..cauta o fata si ai sa te comvingi, ca "merge banda "