| BitKode a întrebat:

Cum fac o fata geloasa! Vorbeam cu ea mereu si acum 1 saptamana i-am spus ca o iubesc mult.De atunci nu prea mai vorbeste cu mine si s-a combinat cu un prieten de al meu care nu prea stia de mine si de ea. Vreau sa o fac geloasa ca stiu ca si ea ma place! Dar oare de ce a reactionat asa sad, nu imi spuneti vaza cu combinatul cu cea mai buna prietena a ei ca aia are prieten si ala e cel mai bun prieten al meuwinking Deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu renunta si cauta alta fata care sa fie doar a ta. Nu are sens sa incerci sa o faci geloasa pentru ca ea nu va fi geloasa. Daca vroia sa fie alaturi de tine era. Acum o saptaman cand i-ai sppus ca o iubesti, fata s-a gandit si a constatat ca nu simte nimic pentru tine, poate ca te place dar nu te iubeste. Asa ca s-a combinat cu un prieten de al tau ca sa afli ca nu simte nimic pentru tine. Probabil pe el il place mai mult, sau e iubit de sacrificiu pana cand iti bagi mintile in cap. Nu a mai vorbit cu tine pentru a iti da de inteles ca nu e atrasa de tine. Sfatul meu il sti. Cauta alta. Petrece mai mult timp alaturi de ea ( fata in fata nu pe retele de socializare, telefont, etc) si totul va veni de la sine.
Sper ca te-am ajutat.
Spor.

1 răspuns:
| TerenteFTW a răspuns:

Ma, daca tu i-ai spus ca o placi si ea nu a reactionat, iar ea acum are alt prieten, e greu sa intelegi ca nu simte asta pentru tine?