| okayhey a întrebat:

dau funda. Am o nelamurire. Iubitul unei prietene cred ca se da la mine. Eram la un festival si stateam jos, eu eram langa el, iar ea era in bratele lui. El mereu isi punea mana pe piciorul meu si ma mangaia. Ea la un moment dat s-a ridicat ca a observat si cred ca s-a suparat. Dupa aceasta intamplare, el se tot uita incontinuu la mine. Si in ziua urmatoare la fel. Delirez eu sau chiar flirta cu mine? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cate putin din fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este vorba de altceva: el vrea sa-si faca prietena geloasa si se foloseste de tine, sa-i dea ei peste nas, tu, cum am spus, esti doar o victima!

Daca esti prietena buna cu iubita lui, ai dai mana la o parte, daca te atinge, ai faci o mustrare si-l faci sa simta ca e patetic ceea ce face.

Intalnesc des baieti care desi sunt intro relatie, au boala sa se dea la cea mai buna prietena a iubitei si fara sa-si dea seama, au pierdut ambii iepurasi!

Mai in gluma, mai in serios, caci si testeaza terenul cu tine, daca te simte ca accepti, o sa vrea sa culce si cu tine, mustra-l!

| Ezeru a răspuns:

Baieti sunt "pradatori". Din ce vad cam da, dar sa nu faci greseala de ai spune prietenei tale. Probabil nu o sa te creada sau o sa discute cu el si tot tu ai de pierdut. Cel mai bine respingel sau fa-l de ras, cand mai incearca sa te atinga tu ii spui "Ia-ti mana" sau ceva in gen. Asa prietena ta va observa ca e ceva suspect.