| onetwothree a întrebat:

dau funda. Sunt cu iubitul meu de un an iar de cateva zile nu ne mai intelegem. Am avut o cearta cam urata acum o luna, iar de atunci se poarta altfel. E mai distant, nu prea ma baga in seama, iar cand ii spun ca m-a suparat ceva sau ca ma deranjeaza ceva se enerveaza. Nu stiu ce sa mai fac...am incercat sa ma port cat mai frumos si degeaba. Parca s-a obisnuit cu mine. Mi-ati putea da un sfat? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kiwibv a răspuns:

Eu iti dau cateva pareri insa decizia e a ta.
O relatie se cladeste pe incredere si RESPECT. Daca nu te respecta nu te merita. Ia-o ca pe o lege in relatii.

1. E posibil si sa fi intervenit un tel de monotonie in relatia voastra. Sa fi devenit o rutina. De aceea e bine ca, cateodata sa incercati cate ceva nou. Incearca sa ai initiativa si fii hotarata dar totodata incearca sa pastrezi un aer misterios. Baietilor le place asta.

2. Nu stiu deataliile dar e posibil ca pur si simplu sa nu fiti compatibili sau sa fi intervenit o terta persoana. Aici probabil ca stii si tu urmarile.

3. Incerca sa ii respecti intimitatea. Lasa-i aer si nu il sufoca, asta daca ai incredere in el si crezi ca tine si el la tine. Si tot aici incercati sa nu va verificati telefoanele, facebooku-ul si asa mai departe. Astea sunt doar motive de cearta.

4. Inainte de oricare varianta de mai sus asigura-te ca tine la tine si ca nu te foloseste. Oricat de dur ar suna exista si varianta asta.

ATENTIE!
- O relatie nu are nici un farmec daca nu va mai certati din cand in cand. Certurile nu distrug o relatie ci o intaresc atata timp cat stiti cum sa le depasiti si tine minte. IMPACARILE SUNT DULCI tongue
- e bine sa aveti pareri diferite dar incercati sa faceti AMANDOI compromisuri si sa mergeti pe calea de mijloc

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe lucruri se rezolva cu o discutie serioasa, calma, fara reprosuri. daca nu puteti avea o astfel de discutie, sau daca ea nu va rezolva problema, e timpul sa va despartiti. cam la 8-12 luni o relatie ajunge in momentul in care trece indragosteala si apar, daca apar, sentimentele profunde.

| VadTot a răspuns:

Hristos A Inviat!
Sfatul meu este sa l parasesti cat mai curand! altfel vei avea de suferit din ce in ce mai mult! Nu ti o spun asa sa nu adorm! Am avut o relatie de lunga durata. si crede ma ca regret ca nu am parasit o De la prima greseala! am zis ca mna..sa o iert ca e prima oara si na. fiecare greseste si ii mai scapa cate o vorba urata sau un comportament deplasat! Insa cu timplul am realizat ca de fapt trebuia sa o parasesc de mult timp!
Deci. e decizia ta ori accepti sa stai langa el si sa i suporti toate toanele" lui ori il parasesti si cauti al iubit! Crede ma ca inca mai sunt multi baieti care te ar merita cu mult mai mult decat actualul tau iubit!

| SunnyDay88 a răspuns:

De la ce a fost cearta si cat de mult l-ai jignit?

| BSwwatch a răspuns:

O pauza ti-ar prinde bine,spune-i ca ai nevoie de o pauza si nu-l cauta o saptamana,in timpul acesta nu-i raspunde la telefon,FB etc,practic sa-i dai de inteles ca tu chiar ai nevoie de pauza, in perioada asta el daca te cauta, insista, mesaje siropoase, pareri de rau etc.este de bine,masculu a incercat sa domine simtindu-te vulnerabila in fata dragostei pe care i-o porti,daca nu reactioneaza,clar dragostea fata de tine a apus, in consecinta aslegi, te chinui cu "tratamente urate", indiferenta, si il lasi sa fie masculul feroce care taie el si spanzura! Tu decizi!

| Alison95 a răspuns:

Din ce cauza v-ati certat? e esential sa spui asta daca vrei niste sfaturi utile

| onetwothree explică (pentru Alison95):

Ne-am certat fiindca era dur, mereu impulsiv si striga la mine. Uneori cred ca nu ma mai iubeste...

| Alison95 a răspuns (pentru onetwothree):

Pai de ce striga?

| MuTiLaTiOn a răspuns:

Clar si-a gasit alta